
In cijfers.
Mrt–Mei
Nov
Beste maanden
1.036m
Hoogte boven zee
Het water van Dry Falls, maand na maand
Hij buldert van november tot mei.
De volste maanden: van november tot mei.
- 98%Jan
- 98%Feb
- 100%Mrt
- 92%Apr
- 80%Mei
- 69%Jun
- 70%Jul
- 65%Aug
- 67%Sep
- 68%Okt
- 78%Nov
- 100%Dec
Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van maart tot mei en november.
Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Verenigde Staten
Dry Falls is een waterval (Verenigde Staten). Hij ligt in Nantahala National Forest.
Hoe er te komen.
- Franklindichtstbijzijnde plaats · 18 km in vogelvlucht
- Parkeren op 70 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Asheville Regional Airport (AVL)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 75 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven AVL (Asheville)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van maart tot mei en novemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 38 m over 1,4 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 66 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 1uitkijkpuntenDry Falls Viewing Platform
- —gemarkeerde wandelroutes
- 7parkeerplaatsen
- 2zwemplekken
- 2picknickplekken
- 5toiletten
- 2infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 13andere benoemde watervallen binnen 4 kmBlue Valley Falls, Scandin Falls, Bridal Veil Falls en nog 10
- —grotten
- 2campingsVan Hook Glade Campground
- 9hotels en accommodaties binnen 6 kmThe Chandler Inn, Half-Mile Farm, 200 Main en nog 6
- 1restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Franklin18 km in vogelvlucht
- Mountain City21 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 5 | 7 | 12 | 17 | 21 | 25 | 27 | 27 | 24 | 18 | 12 | 7 |
| Nacht °C | -5 | -4 | 0 | 5 | 10 | 14 | 16 | 15 | 12 | 6 | 0 | -3 |
| Regen & sneeuw (mm) | 118 | 119 | 118 | 116 | 121 | 119 | 134 | 118 | 115 | 104 | 113 | 147 |
| Natte dagen | 12 | 11 | 12 | 12 | 14 | 19 | 21 | 18 | 11 | 9 | 10 | 12 |
| Zon u/dag | 4,7 | 4,7 | 5,8 | 7,2 | 7,6 | 8,1 | 7,6 | 7,4 | 7,0 | 6,6 | 5,9 | 4,3 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 8 | 8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 6 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (1.036 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 159% | 237% | 129% | 163% | 135% | 88% | 86% | 162% | 149% | 170% | 89% | 78% |
| 2021 | 92% | 109% | 192% | 50% | 87% | 104% | 106% | 207% | 73% | 161% | 26% | 57% |
| 2022 | 86% | 148% | 127% | 80% | 129% | 48% | 104% | 88% | 102% | 30% | 129% | 90% |
| 2023 | 157% | 90% | 94% | 131% | 63% | 116% | 75% | 124% | 44% | 26% | 31% | 120% |
| 2024 | 207% | 74% | 141% | 70% | 144% | 53% | 106% | 50% | 255% | 3% | 67% | 104% |
| 2025 | 46% | 110% | 77% | 109% | 151% | 101% | 90% | 131% | 83% | 91% | 37% | 33% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q37518) · CC0 |
|---|---|
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






