
In cijfers.
80m
Hoogte
OpenStreetMap
202m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Apr–Jul
Beste maanden
158MW
Waterkracht
schatting
Het water van Cascada el Pailón del Diablo(dueño el walter), maand na maand
Hij buldert van december tot juli.
De volste maanden: van december tot juli.
- 229 m³/sJan
- 228 m³/sFeb
- 250 m³/sMrt
- 292 m³/sApr
- 309 m³/sMei
- 309 m³/sJun
- 259 m³/sJul
- 206 m³/sAug
- 153 m³/sSep
- 176 m³/sOkt
- 209 m³/sNov
- 238 m³/sDec
Van ongeveer 153 m³/s in de laagste maand tot 309 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van april tot juli.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Ecuador
Cascada el Pailón del Diablo(dueño el walter) is een waterval (Ecuador). Het water valt 80 m.
Hoe er te komen.
- Bañosdichtstbijzijnde plaats · 14 km in vogelvlucht
- Parkeren op 200 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Cotopaxi International Airport (LTX)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 66 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven UIO (Quito)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van april tot julibeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors). Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
158 MW
Ongeveer 202 m³/s die 80 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- evenveel als 53 grote windturbines
- genoeg voor ongeveer 39.600 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 101 m over 2,0 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 123 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 2uitkijkpuntenPailon del Diablo Mirador
- —gemarkeerde wandelroutes
- 2parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- 4toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 11andere benoemde watervallen binnen 4 kmCascada Encanto del Rocío de Machay, Cascada de San Pedro, Cascada Antombos en nog 8
- —grotten
- 1campingsHosteria Monte Selva
- 4hotels en accommodaties binnen 6 kmPequeño Paraiso, Athene Moon, Hotel Spa Miramelindo en nog 1
- 10restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Baños14 km in vogelvlucht
- El Triunfo16 km in vogelvlucht
- Mera21 km in vogelvlucht
- Cotaló24 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 22 | 22 | 22 | 22 | 22 | 21 | 21 | 22 | 23 | 23 | 23 | 22 |
| Nacht °C | 16 | 16 | 16 | 16 | 15 | 14 | 13 | 14 | 14 | 16 | 16 | 16 |
| Regen & sneeuw (mm) | 162 | 167 | 194 | 215 | 200 | 193 | 150 | 127 | 115 | 173 | 174 | 172 |
| Natte dagen | 25 | 23 | 27 | 26 | 25 | 22 | 22 | 19 | 20 | 23 | 23 | 24 |
| Zon u/dag | 3,4 | 2,4 | 2,2 | 3,0 | 3,4 | 3,5 | 3,7 | 3,7 | 3,9 | 4,0 | 4,1 | 3,5 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (1.469 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 96% | 79% | 41% | 140% | 179% | 132% | 101% | 30% | 82% | 39% | 33% | 122% |
| 2021 | 160% | 154% | 139% | 163% | 139% | 184% | 48% | 46% | 41% | 118% | 128% | 192% |
| 2022 | 88% | 109% | 177% | 123% | 141% | 166% | 201% | 126% | 154% | 196% | 133% | 112% |
| 2023 | 150% | 92% | 208% | 174% | 178% | 134% | 200% | 373% | 105% | 118% | 167% | 181% |
| 2024 | 76% | 156% | 118% | 150% | 152% | 106% | 92% | 129% | 64% | 237% | 98% | 132% |
| 2025 | 162% | 161% | 200% | 120% | 176% | 214% | 186% | 151% | 155% | 223% | 171% | 115% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q5755929) · CC0 |
|---|---|
| Valhoogte | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.




