
In cijfers.
199m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Apr–Jul
Beste maanden
1.410m
Hoogte boven zee
Het water van Agoyán, maand na maand
Hij buldert van december tot juli.
De volste maanden: van december tot juli.
- 226 m³/sJan
- 225 m³/sFeb
- 246 m³/sMrt
- 288 m³/sApr
- 306 m³/sMei
- 306 m³/sJun
- 256 m³/sJul
- 202 m³/sAug
- 149 m³/sSep
- 173 m³/sOkt
- 205 m³/sNov
- 235 m³/sDec
Van ongeveer 149 m³/s in de laagste maand tot 306 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van april tot juli.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Bañosdichtstbijzijnde plaats · 13 km in vogelvlucht
- Parkeren op 1.320 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Cotopaxi International Airport (LTX)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 65 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven UIO (Quito)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van april tot julibeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 55 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 128 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 4uitkijkpuntenpiedra, Pailon del Diablo Mirador en nog 2
- —gemarkeerde wandelroutes
- 2parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- 3toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- 3bushaltes binnen 1 km
- 13andere benoemde watervallen binnen 4 kmEl Pailón del Diablo, Cascada Encanto del Rocío de Machay, Cascada de San Pedro en nog 10
- —grotten
- 1campingsHosteria Monte Selva
- 4hotels en accommodaties binnen 6 kmPequeño Paraiso, Athene Moon, Hotel Spa Miramelindo en nog 1
- 13restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Baños13 km in vogelvlucht
- El Triunfo16 km in vogelvlucht
- Mera23 km in vogelvlucht
- Cotaló23 km in vogelvlucht
- Guambaló25 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 23 | 23 | 23 | 23 | 22 | 22 | 22 | 22 | 23 | 23 | 23 | 23 |
| Nacht °C | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 14 | 14 | 14 | 15 | 16 | 17 | 16 |
| Regen & sneeuw (mm) | 162 | 167 | 194 | 215 | 200 | 193 | 150 | 127 | 115 | 173 | 174 | 172 |
| Natte dagen | 25 | 23 | 27 | 26 | 25 | 22 | 22 | 19 | 20 | 23 | 23 | 24 |
| Zon u/dag | 3,4 | 2,4 | 2,2 | 3,0 | 3,4 | 3,5 | 3,7 | 3,7 | 3,9 | 4,0 | 4,1 | 3,5 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (1.410 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.



Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 96% | 79% | 41% | 140% | 179% | 132% | 101% | 30% | 82% | 39% | 33% | 122% |
| 2021 | 160% | 154% | 139% | 163% | 139% | 184% | 48% | 46% | 41% | 118% | 128% | 192% |
| 2022 | 88% | 109% | 177% | 123% | 141% | 166% | 201% | 126% | 154% | 196% | 133% | 112% |
| 2023 | 150% | 92% | 208% | 174% | 178% | 134% | 200% | 373% | 105% | 118% | 167% | 181% |
| 2024 | 76% | 156% | 118% | 150% | 152% | 106% | 92% | 129% | 64% | 237% | 98% | 132% |
| 2025 | 162% | 161% | 200% | 120% | 176% | 214% | 186% | 151% | 155% | 223% | 171% | 115% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q4693664) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

