
In cijfers.
26m
Hoogte
Apr–Jul
Beste maanden
1.048m
Hoogte boven zee
Het water van Yalynskii Waterfall, maand na maand
Hij buldert van april tot juli.
De volste maanden: van april tot juli. Gemiddeld onder −4 °C (van december tot februari): de waterval kan deels bevriezen.
- 33%Jan
- 46%Feb
- 66%Mrt
- 81%Apr
- 100%Mei
- 100%Jun
- 91%Jul
- 64%Aug
- 56%Sep
- 48%Okt
- 38%Nov
- 32%Dec
Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van april tot juli.
Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Yalynskii Waterfall is een waterval (Oekraïne). Het water valt 26 m.
Hoe er te komen.
- Dilovedichtstbijzijnde plaats · 5,8 km in vogelvlucht
- Parkeren op 1.720 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Maramureș International Airport (BAY)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 67 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven IFO (Ivano-Frankivsk)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van april tot julibeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 337 m over 1,2 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 91 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 1uitkijkpunten
- 5gemarkeerde wandelroutesЗакарпатський туристичний шлях, До водоспаду Ялинський, с. Костилівка - пол. Берлебашка en nog 2
- 1parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 4picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 3andere benoemde watervallen binnen 4 kmВодоспад Білий Нижній, Явірниковий водоспад, Водоспад Кам'яна Стіна
- —grotten
- 39campingsНаметове містечко Струнґи en nog 38
- 8hotels en accommodaties binnen 6 kmСадиба Йонаша, Хата на Струнгах, Тис en nog 5
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Dilove5,8 km in vogelvlucht
- Kostylivka6,3 km in vogelvlucht
- Valea Vișeului7,7 km in vogelvlucht
- Vilkhovatyi9,4 km in vogelvlucht
- Bistra9,5 km in vogelvlucht
- Kosivska Poliana12 km in vogelvlucht
- Rakhiv12 km in vogelvlucht
- Bohdan13 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -4 | -2 | 3 | 10 | 15 | 19 | 21 | 21 | 16 | 10 | 4 | -2 |
| Nacht °C | -11 | -10 | -6 | 0 | 5 | 9 | 11 | 11 | 6 | 1 | -3 | -8 |
| Regen & sneeuw (mm) | 50 | 51 | 64 | 66 | 114 | 125 | 120 | 80 | 76 | 69 | 56 | 55 |
| Natte dagen | 12 | 12 | 14 | 14 | 18 | 18 | 17 | 13 | 12 | 11 | 12 | 12 |
| Zon u/dag | 2,4 | 3,5 | 4,6 | 6,0 | 6,7 | 7,0 | 7,4 | 7,4 | 5,5 | 4,0 | 2,1 | 1,7 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 23 | 22 | 17 | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 11 | 18 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (1.048 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.

Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 45% | 192% | 91% | 51% | 128% | 214% | 114% | 64% | 164% | 137% | 35% | 102% |
| 2021 | 152% | 168% | 105% | 144% | 122% | 74% | 128% | 115% | 89% | 22% | 103% | 200% |
| 2022 | 152% | 85% | 20% | 157% | 56% | 39% | 58% | 109% | 263% | 70% | 130% | 166% |
| 2023 | 150% | 173% | 83% | 141% | 48% | 124% | 122% | 108% | 56% | 104% | 208% | 190% |
| 2024 | 165% | 125% | 96% | 105% | 49% | 102% | 89% | 58% | 132% | 80% | 105% | 62% |
| 2025 | 93% | 27% | 120% | 98% | 132% | 27% | 135% | 71% | 115% | 109% | 114% | 37% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q18729951) · CC0 |
|---|---|
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



