
In cijfers.
0,20m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei–Aug
Beste maanden
1.782m
Hoogte boven zee
Het water van Walcherfall, maand na maand
Hij buldert van mei tot september.
De volste maanden: van mei tot september, met het smeltwater. De dunste: februari. Gemiddeld onder −4 °C (van december tot februari): de waterval kan deels bevriezen.
- 0,1 m³/sJan
- 0,1 m³/sFeb
- 0,2 m³/sMrt
- 0,3 m³/sApr
- 0,3 m³/sMei
- 0,4 m³/sJun
- 0,4 m³/sJul
- 0,4 m³/sAug
- 0,3 m³/sSep
- 0,2 m³/sOkt
- 0,2 m³/sNov
- 0,1 m³/sDec
Van ongeveer 0,06 m³/s in de laagste maand tot 0,39 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot augustus.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Oostenrijk
Walcherfall is een waterval (Oostenrijk). Hij ligt in Hohe Tauern National Park.
Hoe er te komen.
- Kaprundichtstbijzijnde plaats · 11 km in vogelvlucht
- Parkeren op 1.220 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Salzburg Airport (SZG)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 71 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven SZG (Salzburg)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot augustusbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 771 m over 2,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 271 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 3uitkijkpuntenWasserfall
- 5gemarkeerde wandelroutesAV Weg 727, Wanderweg 3A, Wanderweg 3D (Wasserfallrundweg) en nog 2
- 18parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 1picknickplekken
- 2toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 kmSchleierfall
- —grotten
- 1campingsLampenhäusl Camping
- 9hotels en accommodaties binnen 6 kmehem. Grand Hotel, Trauneralm, Kesselfall Alpenhaus en nog 6
- 4restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Kaprun11 km in vogelvlucht
- Bruck an der Großglocknerstraße12 km in vogelvlucht
- Pichl13 km in vogelvlucht
- Piesendorf14 km in vogelvlucht
- Walchen15 km in vogelvlucht
- Heiligenblut15 km in vogelvlucht
- Rauris16 km in vogelvlucht
- Niedernsill16 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -4 | -3 | 1 | 7 | 12 | 16 | 18 | 17 | 13 | 8 | 2 | -2 |
| Nacht °C | -12 | -12 | -8 | -3 | 1 | 6 | 7 | 7 | 3 | -1 | -5 | -10 |
| Regen & sneeuw (mm) | 62 | 54 | 72 | 82 | 128 | 151 | 167 | 171 | 118 | 101 | 87 | 68 |
| Natte dagen | 13 | 12 | 15 | 16 | 22 | 23 | 23 | 21 | 16 | 14 | 14 | 13 |
| Zon u/dag | 3,1 | 4,5 | 5,2 | 5,7 | 5,5 | 6,4 | 7,0 | 6,5 | 5,1 | 4,6 | 2,8 | 2,5 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 33 | 39 | 29 | 14 | 7 | 2 | 1 | 1 | 5 | 9 | 15 | 24 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (1.782 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 43% | 118% | 110% | 63% | 102% | 135% | 129% | 175% | 135% | 189% | 22% | 282% |
| 2021 | 151% | 77% | 58% | 66% | 157% | 76% | 126% | 115% | 65% | 53% | 141% | 89% |
| 2022 | 69% | 97% | 16% | 96% | 96% | 101% | 87% | 96% | 114% | 70% | 92% | 83% |
| 2023 | 84% | 59% | 110% | 157% | 150% | 74% | 144% | 131% | 45% | 139% | 177% | 188% |
| 2024 | 105% | 147% | 135% | 117% | 155% | 150% | 105% | 86% | 196% | 145% | 17% | 74% |
| 2025 | 85% | 54% | 136% | 79% | 141% | 94% | 144% | 91% | 115% | 82% | 147% | 46% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q3565291) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



