
In cijfers.
184m
Hoogte
12m³/s
Gemiddeld debiet
Jun–Jul
Beste maanden
22MW
Waterkracht
schatting
Het water van Vøringsfossen, maand na maand
Hij buldert van mei tot juni.
De volste maanden: van mei tot juni, met het smeltwater. De dunste: van december tot maart. Gemiddeld onder −4 °C (van januari tot februari): de waterval kan deels bevriezen.
- 6%Jan
- 5%Feb
- 10%Mrt
- 28%Apr
- 80%Mei
- 100%Jun
- 74%Jul
- 50%Aug
- 38%Sep
- 33%Okt
- 25%Nov
- 13%Dec
Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juni tot juli.
Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Eidfjorddichtstbijzijnde plaats · 11 km in vogelvlucht
- Parkeren op 200 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Bergen Airport, Flesland (BGO)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 113 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven BGO (Bergen)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van juni tot julibeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
22 MW
Ongeveer 12 m³/s die 184 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- evenveel als 7,2 grote windturbines
- genoeg voor ongeveer 5.400 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 322 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 208 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 13uitkijkpuntenVøringsfossen en nog 12
- 4gemarkeerde wandelroutes
- 25parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- 2toiletten
- 13infoborden en bezoekerscentra
- 6bushaltes binnen 1 km
- 5andere benoemde watervallen binnen 4 kmEngjafoss, Fetafossen, Fossatromma en nog 2
- —grotten
- 3campingsFinnasteinflåten Camping, Maursæth Turistsenter, Garen Camping
- 2hotels en accommodaties binnen 6 kmLiseth pensjonat, Fossli Hotel
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Eidfjord11 km in vogelvlucht
- Ulvik24 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -2 | -2 | 1 | 4 | 7 | 14 | 17 | 16 | 11 | 6 | 1 | -1 |
| Nacht °C | -8 | -8 | -7 | -3 | 2 | 7 | 10 | 9 | 6 | 0 | -4 | -7 |
| Regen & sneeuw (mm) | 149 | 104 | 108 | 90 | 101 | 131 | 164 | 157 | 149 | 139 | 142 | 155 |
| Natte dagen | 22 | 18 | 20 | 18 | 18 | 21 | 23 | 23 | 22 | 21 | 20 | 22 |
| Zon u/dag | 0,3 | 1,6 | 4,2 | 7,3 | 7,8 | 6,6 | 6,4 | 5,3 | 3,6 | 2,0 | 0,6 | 0,4 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 132 | 160 | 178 | 166 | 84 | 14 | 1 | 1 | 7 | 19 | 45 | 88 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (576 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 172% | 213% | 125% | 125% | 91% | 78% | 125% | 82% | 122% | 103% | 147% | 69% |
| 2021 | 48% | 76% | 109% | 91% | 63% | 105% | 86% | 47% | 91% | 156% | 117% | 73% |
| 2022 | 151% | 215% | 53% | 59% | 133% | 122% | 87% | 97% | 74% | 134% | 92% | 63% |
| 2023 | 107% | 153% | 103% | 86% | 88% | 67% | 139% | 149% | 123% | 98% | 51% | 101% |
| 2024 | 93% | 177% | 95% | 103% | 82% | 108% | 103% | 138% | 92% | 135% | 84% | 156% |
| 2025 | 73% | 57% | 146% | 74% | 81% | 115% | 98% | 122% | 111% | 103% | 97% | 83% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q38588) · CC0 |
|---|---|
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






