
In cijfers.
0,41m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Apr–Mei
Aug
Okt
Beste maanden
10m
Hoogte boven zee
Het water van Ventas rumba, maand na maand
Hij buldert van oktober tot april.
De volste maanden: van oktober tot april.
- 0,5 m³/sJan
- 0,4 m³/sFeb
- 0,4 m³/sMrt
- 0,7 m³/sApr
- 0,4 m³/sMei
- 0,2 m³/sJun
- 0,3 m³/sJul
- 0,4 m³/sAug
- 0,3 m³/sSep
- 0,7 m³/sOkt
- 0,8 m³/sNov
- 0,6 m³/sDec
Van ongeveer 0,19 m³/s in de laagste maand tot 0,82 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van april tot mei, augustus en oktober.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Kuldīgadichtstbijzijnde plaats · 1,5 km in vogelvlucht
- Parkeren op 290 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Riga International Airport (RIX)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 121 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven RIX (Riga)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van april tot mei, augustus en oktoberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 6 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 20 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 8uitkijkpuntenVentas rumba en nog 7
- 5gemarkeerde wandelroutesPārventas dabas taka, Ventas kreisā krasta dabas taka, Mārtiņsalas dabas taka en nog 2
- 227parkeerplaatsen
- 3zwemplekken
- 18picknickplekken
- 24toiletten
- 38infoborden en bezoekerscentra
- 14bushaltes binnen 1 km
- 2andere benoemde watervallen binnen 4 kmRiežupes ūdenskritums, Trejrumbiņa
- —grotten
- 2campings
- 14hotels en accommodaties binnen 6 kmMetropole, Sauleskalni, Virkas muiža en nog 11
- 28restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Kuldīga1,5 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -1 | 0 | 3 | 10 | 16 | 19 | 22 | 22 | 17 | 11 | 6 | 2 |
| Nacht °C | -5 | -5 | -3 | 1 | 6 | 11 | 14 | 14 | 10 | 5 | 2 | -2 |
| Regen & sneeuw (mm) | 53 | 40 | 39 | 35 | 42 | 58 | 73 | 72 | 55 | 69 | 66 | 59 |
| Natte dagen | 13 | 10 | 11 | 10 | 10 | 12 | 13 | 14 | 11 | 14 | 14 | 14 |
| Zon u/dag | 0,1 | 1,7 | 4,7 | 7,8 | 10,1 | 10,4 | 9,8 | 8,0 | 5,5 | 2,5 | 0,2 | 0,0 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 17 | 17 | 14 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 7 | 14 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (10 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 64% | 137% | 128% | 45% | 90% | 108% | 93% | 75% | 74% | 100% | 67% | 58% |
| 2021 | 122% | 30% | 107% | 105% | 135% | 44% | 80% | 179% | 60% | 80% | 97% | 102% |
| 2022 | 161% | 174% | 10% | 110% | 144% | 143% | 79% | 107% | 54% | 49% | 45% | 102% |
| 2023 | 153% | 104% | 137% | 59% | 45% | 137% | 89% | 223% | 88% | 191% | 101% | 127% |
| 2024 | 79% | 151% | 62% | 157% | 138% | 128% | 197% | 110% | 87% | 60% | 68% | 92% |
| 2025 | 166% | 56% | 74% | 64% | 130% | 123% | 144% | 85% | 84% | 105% | 59% | 74% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q1939427) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.





