
In cijfers.
0,12m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei
Sep
Beste maanden
149m
Hoogte boven zee
Het water van Tröllafoss, maand na maand
Hij buldert van oktober tot april.
De volste maanden: van oktober tot april.
- 0,2 m³/sJan
- 0,2 m³/sFeb
- 0,2 m³/sMrt
- 0,2 m³/sApr
- 0,1 m³/sMei
- 0,1 m³/sJun
- 0,1 m³/sJul
- 0,1 m³/sAug
- 0,2 m³/sSep
- 0,2 m³/sOkt
- 0,2 m³/sNov
- 0,2 m³/sDec
Van ongeveer 0,07 m³/s in de laagste maand tot 0,24 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: mei en september.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Waterval op IJsland
Tröllafoss is een waterval (IJsland).
Hoe er te komen.
- Mosfellsbærdichtstbijzijnde plaats · 9,3 km in vogelvlucht
- Parkeren op 950 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Reykjavík Domestic Airport (RKV)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 21 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven RKV (Reykjavík)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Mei en septemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 70 m over 3,5 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 16 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- —uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- 2parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 1andere benoemde watervallen binnen 4 kmHelgufoss
- —grotten
- 1campingsMosskógar
- 1hotels en accommodaties binnen 6 kmHveramýri
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Mosfellsbær9,3 km in vogelvlucht
- Reykjavík19 km in vogelvlucht
- Kópavogur21 km in vogelvlucht
- Seltjarnarnes23 km in vogelvlucht
- Garðabær23 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 1 | 1 | 2 | 5 | 8 | 12 | 14 | 13 | 10 | 5 | 2 | 1 |
| Nacht °C | -3 | -3 | -2 | 0 | 3 | 6 | 8 | 8 | 5 | 2 | -1 | -3 |
| Regen & sneeuw (mm) | 179 | 162 | 161 | 123 | 96 | 86 | 104 | 121 | 184 | 148 | 148 | 182 |
| Natte dagen | 21 | 20 | 20 | 17 | 16 | 16 | 17 | 18 | 20 | 18 | 19 | 21 |
| Zon u/dag | 0,3 | 1,0 | 4,0 | 6,9 | 8,1 | 8,0 | 6,8 | 5,8 | 3,6 | 2,2 | 0,5 | 0,4 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 16 | 15 | 14 | 9 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 | 12 | 14 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (149 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 134% | 89% | 98% | 125% | 116% | 145% | 82% | 144% | 117% | 49% | 103% | 83% |
| 2021 | 59% | 55% | 100% | 91% | 72% | 127% | 105% | 93% | 129% | 102% | 128% | 74% |
| 2022 | 136% | 94% | 183% | 73% | 101% | 120% | 129% | 127% | 68% | 68% | 54% | 29% |
| 2023 | 88% | 155% | 34% | 101% | 213% | 158% | 18% | 81% | 97% | 102% | 59% | 77% |
| 2024 | 89% | 67% | 60% | 77% | 139% | 110% | 128% | 109% | 62% | 85% | 113% | 121% |
| 2025 | 97% | 124% | 115% | 70% | 105% | 107% | 123% | 106% | 79% | 110% | 36% | 75% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q4612764) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






