
In cijfers.
4,7m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Dec–Mrt
Beste maanden
25m
Hoogte boven zee
Het water van Tinuy-an Falls, maand na maand
Hij buldert van januari tot februari.
De volste maanden: van januari tot februari.
- 10,0 m³/sJan
- 8,5 m³/sFeb
- 5,8 m³/sMrt
- 3,5 m³/sApr
- 3,0 m³/sMei
- 3,3 m³/sJun
- 3,4 m³/sJul
- 2,8 m³/sAug
- 2,5 m³/sSep
- 3,3 m³/sOkt
- 4,9 m³/sNov
- 7,1 m³/sDec
Van ongeveer 2,5 m³/s in de laagste maand tot 10,0 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van december tot maart.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Bisligdichtstbijzijnde plaats · 11 km in vogelvlucht
- Parkeren op 240 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Bancasi Airport (BXU)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 120 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven DVO (Davao)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van december tot maartbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 59 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 98 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 2uitkijkpuntenTinuy-an Falls 2nd Level, Tinuy-an Falls 3rd Level
- —gemarkeerde wandelroutes
- 1parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- 1infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- —campings
- —hotels en accommodaties binnen 6 km
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Bislig11 km in vogelvlucht
- Santa Maria17 km in vogelvlucht
- Bigaan17 km in vogelvlucht
- Tidman19 km in vogelvlucht
- Basa21 km in vogelvlucht
- Loyola22 km in vogelvlucht
- Salvacion22 km in vogelvlucht
- Cuevas22 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 28 | 28 | 29 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 31 | 30 | 29 | 29 |
| Nacht °C | 24 | 24 | 24 | 24 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Regen & sneeuw (mm) | 500 | 344 | 257 | 196 | 219 | 240 | 231 | 196 | 195 | 249 | 308 | 392 |
| Natte dagen | 27 | 23 | 23 | 22 | 27 | 28 | 28 | 25 | 26 | 27 | 27 | 27 |
| Zon u/dag | 4,3 | 5,3 | 6,2 | 6,9 | 6,8 | 6,1 | 6,1 | 6,4 | 6,4 | 6,2 | 5,3 | 4,9 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (25 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.



Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 45% | 62% | 67% | 94% | 89% | 166% | 90% | 149% | 58% | 154% | 114% | 152% |
| 2021 | 110% | 106% | 122% | 130% | 164% | 97% | 100% | 98% | 119% | 106% | 114% | 102% |
| 2022 | 71% | 127% | 152% | 230% | 148% | 49% | 131% | 98% | 47% | 149% | 100% | 106% |
| 2023 | 136% | 146% | 142% | 74% | 97% | 126% | 116% | 147% | 138% | 75% | 86% | 106% |
| 2024 | 92% | 90% | 22% | 37% | 43% | 91% | 131% | 62% | 56% | 85% | 112% | 98% |
| 2025 | 79% | 110% | 109% | 113% | 178% | 132% | 54% | 161% | 109% | 89% | 104% | 74% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q37647) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



