Naar de inhoud
Cascadyas
EN

Australië Australië Waterval

Tin Mine Falls

Een van de watervallen — Australië.

Wanneer gaan

Tin mine falls panorama1
Dr. David Rawlinson|Travis Hogg · CC BY-SA 3.0

In cijfers.

Sep–Dec

Beste maanden

1.316m

Hoogte boven zee

Het water van Tin Mine Falls, maand na maand

Hij buldert van juni tot december.

De volste maanden: van juni tot december.

  1. 60%Jan
  2. 66%Feb
  3. 68%Mrt
  4. 64%Apr
  5. 63%Mei
  6. 86%Jun
  7. 87%Jul
  8. 100%Aug
  9. 98%Sep
  10. 95%Okt
  11. 97%Nov
  12. 81%Dec
veel water beste maanden

Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van september tot december.

Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.

Australië

Tin Mine Falls is een waterval (Australië). Hij ligt in Nationaal park Kosciuszko.

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen.

Plan uw bezoek

Overnachten, ontdekken en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Gezien vanuit de lucht.

8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.

Tin Mine Falls van bovenaf (Sentinel-2) N 2 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

Wat er rondom is.

  • —uitkijkpunten
  • 2gemarkeerde wandelroutesAustralian Alps Walking Track, Bundian Way
  • —parkeerplaatsen
  • —zwemplekken
  • —picknickplekken
  • —toiletten
  • —infoborden en bezoekerscentra
  • —bushaltes binnen 1 km
  • 1andere benoemde watervallen binnen 4 kmTin Mine Falls
  • —grotten
  • —campings
  • —hotels en accommodaties binnen 6 km
  • —restaurants en cafés binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Weer

Het weer, maand na maand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag °C24221914965610141821
Nacht °C109741-1-2-20268
Regen & sneeuw (mm)678274605880738070829581
Natte dagen101088913131312121210
Zon u/dag9,98,68,57,16,25,15,46,47,88,89,29,9
Sneeuw op de grond (cm)000013651000

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (1.316 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.

Foto's

Door de ogen van bezoekers.

Recente jaren

Natte en droge jaren

Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020115%153%229%264%88%106%119%122%77%255%55%111%
2021201%132%172%22%168%144%140%81%151%104%201%135%
2022270%75%109%119%113%96%62%180%155%357%207%126%
2023202%50%139%112%106%111%61%57%48%165%138%161%
2024190%56%32%101%75%84%97%82%111%100%145%82%
2025115%88%118%51%97%75%148%86%105%103%178%94%

130% natter dan normaal 70% droger dan normaal

Vergelijk met de watervallen in de buurt.

Tin Mine Falls

Australië

  • —Hoogte
  • —Gemiddeld debiet
  • Sep–DecBeste maanden

Gibraltar Falls

Australië

  • —Hoogte
  • —Gemiddeld debiet
  • Aug–NovBeste maanden

Bekijk de gids

Steavenson Falls

Australië

  • 122 mHoogte
  • 0,37 m³/sGemiddeld debiet
  • Jun–SepBeste maanden

Bekijk de gids

Over deze cijfers

Namen, hoogte, breedte, rivierWikidata (Q7807785) · CC0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Reliëf, rivierprofiel, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Paden, uitkijkpunten, parkeren© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.U bent hier
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken