
In cijfers.
488m
Hoogte
OpenStreetMap
27m
Breedte
Sep–Dec
Beste maanden
586m
Hoogte boven zee
Het water van Thousand Foot Falls, maand na maand
Hij buldert van september tot november.
De volste maanden: van september tot november. De dunste: van maart tot april.
- 47%Jan
- 28%Feb
- 17%Mrt
- 9%Apr
- 26%Mei
- 70%Jun
- 71%Jul
- 74%Aug
- 84%Sep
- 100%Okt
- 93%Nov
- 67%Dec
Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van september tot december.
Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Belize
Thousand Foot Falls is een waterval (Belize). Het water valt 488 m over een breedte van 27 m.
Hoe er te komen.
- Armeniadichtstbijzijnde plaats · 15 km in vogelvlucht
- Parkeren op 340 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Dangriga Airport (DGA)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 66 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven BZE (Belize City)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van september tot decemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors). Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 514 m over 3,5 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 138 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 2uitkijkpuntenThousand Foot Falls
- —gemarkeerde wandelroutes
- 1parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 3andere benoemde watervallen binnen 4 kmSecret Falls, Devils Falls, Butterfly Falls
- —grotten
- —campings
- 1hotels en accommodaties binnen 6 kmHidden Valley Inn
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Armenia15 km in vogelvlucht
- San Antonio19 km in vogelvlucht
- Teakettle Village19 km in vogelvlucht
- Unitedville19 km in vogelvlucht
- Camelote20 km in vogelvlucht
- Roaring Creek23 km in vogelvlucht
- Cristo Rey24 km in vogelvlucht
- Belmopan24 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 23 | 25 | 27 | 30 | 29 | 27 | 26 | 26 | 26 | 25 | 24 | 24 |
| Nacht °C | 16 | 17 | 17 | 19 | 20 | 21 | 21 | 21 | 21 | 20 | 18 | 17 |
| Regen & sneeuw (mm) | 110 | 66 | 58 | 40 | 126 | 240 | 174 | 197 | 225 | 251 | 200 | 137 |
| Natte dagen | 15 | 10 | 8 | 7 | 14 | 22 | 23 | 24 | 24 | 22 | 18 | 18 |
| Zon u/dag | 5,5 | 6,8 | 7,8 | 8,3 | 7,2 | 6,0 | 6,5 | 7,0 | 6,6 | 5,6 | 5,8 | 5,7 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (586 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.

Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 134% | 87% | 82% | 19% | 172% | 135% | 65% | 73% | 110% | 88% | 460% | 121% |
| 2021 | 230% | 115% | 105% | 191% | 109% | 93% | 114% | 98% | 71% | 132% | 110% | 67% |
| 2022 | 163% | 208% | 466% | 287% | 356% | 136% | 132% | 263% | 134% | 89% | 189% | 112% |
| 2023 | 210% | 116% | 99% | 20% | 32% | 64% | 201% | 76% | 92% | 56% | 252% | 183% |
| 2024 | 79% | 21% | 393% | 85% | 13% | 180% | 158% | 135% | 85% | 240% | 219% | 199% |
| 2025 | 221% | 139% | 49% | 56% | 16% | 111% | 81% | 48% | 183% | 98% | 126% | 155% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q7797037) · CC0 |
|---|---|
| Valhoogte | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



