
In cijfers.
0,36m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Sep–Dec
Beste maanden
789m
Hoogte boven zee
Het water van Thalaiyar Falls, maand na maand
Hij buldert van oktober tot november.
De volste maanden: van oktober tot november. De dunste: van januari tot april.
- 0,2 m³/sJan
- 0,1 m³/sFeb
- 0,1 m³/sMrt
- 0,2 m³/sApr
- 0,5 m³/sMei
- 0,6 m³/sJun
- 0,6 m³/sJul
- 0,6 m³/sAug
- 0,7 m³/sSep
- 1,1 m³/sOkt
- 1,1 m³/sNov
- 0,5 m³/sDec
Van ongeveer 0,09 m³/s in de laagste maand tot 1,1 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van september tot december.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Pannaikadudichtstbijzijnde plaats · 7,0 km in vogelvlucht
- Madurai Airport (IXM)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 69 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven COK (Kochi)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van september tot decemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 563 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 142 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- —uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- —campings
- 1hotels en accommodaties binnen 6 kmThapovan Farm stay
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Pannaikadu7,0 km in vogelvlucht
- Devadanapatti9,9 km in vogelvlucht
- Kodaikānāl12 km in vogelvlucht
- Ganguvārpatti12 km in vogelvlucht
- Periyakulam13 km in vogelvlucht
- Vadugappatti14 km in vogelvlucht
- Tāmaraikkulam14 km in vogelvlucht
- Ayyampālaiyam16 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 27 | 30 | 32 | 33 | 31 | 28 | 27 | 28 | 28 | 27 | 25 | 25 |
| Nacht °C | 15 | 16 | 19 | 21 | 21 | 19 | 19 | 19 | 18 | 19 | 18 | 16 |
| Regen & sneeuw (mm) | 9 | 14 | 31 | 64 | 125 | 111 | 111 | 112 | 128 | 218 | 155 | 44 |
| Natte dagen | 2 | 3 | 5 | 10 | 15 | 20 | 20 | 18 | 18 | 22 | 18 | 7 |
| Zon u/dag | 7,9 | 8,9 | 8,9 | 8,4 | 7,9 | 6,8 | 6,2 | 6,6 | 7,1 | 6,1 | 5,3 | 6,0 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (789 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 33% | 19% | 20% | 64% | 64% | 87% | 148% | 95% | 112% | 157% | 127% | 290% |
| 2021 | 2.000% | 46% | 69% | 103% | 119% | 98% | 109% | 126% | 148% | 116% | 208% | 197% |
| 2022 | 224% | 45% | 127% | 227% | 98% | 104% | 216% | 179% | 73% | 95% | 110% | 230% |
| 2023 | 110% | 120% | 155% | 178% | 81% | 67% | 82% | 108% | 125% | 82% | 146% | 270% |
| 2024 | 337% | 12% | 8% | 32% | 155% | 105% | 74% | 182% | 27% | 119% | 68% | 333% |
| 2025 | 230% | 46% | 149% | 177% | 110% | 60% | 55% | 87% | 99% | 91% | 91% | 94% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q38379) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






