
In cijfers.
157m
Hoogte
78m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Apr–Jun
Nov
Beste maanden
120MW
Waterkracht
schatting
Het water van Tequendama Falls, maand na maand
Hij buldert van april tot juni en in november.
De volste maanden: van april tot juni en november. De dunste: februari.
- 42 m³/sJan
- 36 m³/sFeb
- 61 m³/sMrt
- 109 m³/sApr
- 129 m³/sMei
- 115 m³/sJun
- 93 m³/sJul
- 72 m³/sAug
- 62 m³/sSep
- 96 m³/sOkt
- 105 m³/sNov
- 79 m³/sDec
Van ongeveer 36 m³/s in de laagste maand tot 129 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van april tot juni en november.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Colombia
Tequendama Falls is een waterval (Colombia). Het water valt 157 m over een breedte van 23 m.
Hoe er te komen.
- San Antonio del Tequendamadichtstbijzijnde plaats · 8,0 km in vogelvlucht
- El Dorado International Airport (BOG)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 21 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven BOG (Bogota)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van april tot juni en novemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
120 MW
Ongeveer 78 m³/s die 157 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- evenveel als 40 grote windturbines
- genoeg voor ongeveer 30.000 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 383 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 151 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 3uitkijkpuntenMirador del Salto, Mirador San Francisco
- —gemarkeerde wandelroutes
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- 3campingsParque Natural Chicaque, Bochica
- 2hotels en accommodaties binnen 6 kmTarahara, El Refugio
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- San Antonio del Tequendama8,0 km in vogelvlucht
- Soacha8,5 km in vogelvlucht
- Sibaté10 km in vogelvlucht
- Tena14 km in vogelvlucht
- Mosquera16 km in vogelvlucht
- Kennedy17 km in vogelvlucht
- Madrid18 km in vogelvlucht
- Funza18 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 20 | 20 | 20 | 19 | 19 | 19 | 19 | 20 | 20 | 19 | 18 | 19 |
| Nacht °C | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 9 | 9 | 9 | 9 | 10 | 10 | 10 |
| Regen & sneeuw (mm) | 44 | 71 | 132 | 209 | 207 | 162 | 134 | 108 | 103 | 186 | 165 | 103 |
| Natte dagen | 13 | 16 | 22 | 26 | 27 | 24 | 22 | 20 | 20 | 25 | 24 | 18 |
| Zon u/dag | 6,2 | 5,5 | 4,4 | 4,4 | 4,8 | 5,2 | 5,3 | 5,1 | 5,4 | 5,2 | 5,1 | 5,8 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (2.467 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 53% | 187% | 80% | 75% | 68% | 193% | 153% | 113% | 116% | 33% | 43% | 111% |
| 2021 | 237% | 139% | 100% | 85% | 26% | 121% | 43% | 66% | 141% | 52% | 52% | 63% |
| 2022 | 130% | 186% | 152% | 124% | 154% | 128% | 170% | 151% | 131% | 136% | 108% | 69% |
| 2023 | 409% | 76% | 125% | 104% | 107% | 94% | 113% | 122% | 136% | 108% | 103% | 130% |
| 2024 | 43% | 96% | 61% | 107% | 179% | 153% | 96% | 55% | 84% | 96% | 119% | 153% |
| 2025 | 172% | 161% | 189% | 228% | 128% | 158% | 64% | 133% | 108% | 80% | 58% | 42% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q490295) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.





