
In cijfers.
26m
Hoogte
OpenStreetMap
59m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei–Jul
Sep
Beste maanden
15MW
Waterkracht
schatting
Het water van Tännforsen, maand na maand
Hij buldert van mei tot juni.
De volste maanden: van mei tot juni, met het smeltwater. De dunste: februari. Gemiddeld onder −4 °C (van december tot maart): de waterval kan deels bevriezen.
- 38 m³/sJan
- 15 m³/sFeb
- 26 m³/sMrt
- 96 m³/sApr
- 197 m³/sMei
- 164 m³/sJun
- 113 m³/sJul
- 86 m³/sAug
- 89 m³/sSep
- 66 m³/sOkt
- 57 m³/sNov
- 59 m³/sDec
Van ongeveer 15 m³/s in de laagste maand tot 197 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot juli en september.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Zweden
Tännforsen is een waterval (Zweden). Het water valt 26 m over een breedte van 57 m.
Hoe er te komen.
- Åredichtstbijzijnde plaats · 18 km in vogelvlucht
- Parkeren op 210 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Trondheim Airport, Værnes (TRD)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 90 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven TRD (Trondheim)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot juli en septemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors). Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
15 MW
Ongeveer 59 m³/s die 26 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- evenveel als 5,0 grote windturbines
- genoeg voor ongeveer 3.700 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
Wat er rondom is.
- 3uitkijkpunten
- 2gemarkeerde wandelroutesSt. Olavsleden dagsetapp Tännforsen – Medstugan, St. Olavsleden dagsetapp Åre – Tännforsen
- 4parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 5picknickplekken
- 1toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- 1campings
- 1hotels en accommodaties binnen 6 km
- 1restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Åre18 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -4 | -3 | -1 | 3 | 9 | 14 | 18 | 16 | 11 | 5 | 0 | -3 |
| Nacht °C | -9 | -9 | -7 | -2 | 2 | 7 | 10 | 9 | 6 | 0 | -4 | -8 |
| Regen & sneeuw (mm) | 138 | 116 | 127 | 98 | 111 | 156 | 164 | 155 | 156 | 128 | 127 | 152 |
| Natte dagen | 20 | 19 | 20 | 17 | 20 | 22 | 24 | 22 | 19 | 21 | 18 | 21 |
| Zon u/dag | 0,5 | 1,8 | 4,6 | 7,5 | 7,1 | 7,3 | 7,3 | 5,9 | 3,6 | 2,0 | 0,6 | 0,4 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 68 | 92 | 106 | 78 | 17 | 2 | 0 | 0 | 2 | 12 | 24 | 43 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (426 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 174% | 145% | 114% | 169% | 112% | 60% | 142% | 92% | 114% | 98% | 131% | 42% |
| 2021 | 49% | 73% | 155% | 149% | 59% | 118% | 80% | 138% | 127% | 193% | 123% | 91% |
| 2022 | 204% | 113% | 110% | 116% | 140% | 125% | 158% | 82% | 57% | 122% | 38% | 57% |
| 2023 | 104% | 140% | 99% | 90% | 114% | 86% | 110% | 121% | 116% | 135% | 55% | 59% |
| 2024 | 116% | 96% | 43% | 87% | 54% | 108% | 134% | 142% | 92% | 141% | 169% | 135% |
| 2025 | 104% | 63% | 198% | 142% | 156% | 164% | 90% | 135% | 76% | 165% | 122% | 115% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q55402245) · CC0 |
|---|---|
| Valhoogte | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






