
In cijfers.
292m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei–Jun
Sep–Okt
Beste maanden
119m
Hoogte boven zee
Het water van Svanfossen, maand na maand
Hij buldert van april tot februari.
Hij voert het hele jaar vrij gelijkmatig water. Gemiddeld onder −4 °C (van januari tot februari): de waterval kan deels bevriezen.
- 482 m³/sJan
- 117 m³/sFeb
- 58 m³/sMrt
- 374 m³/sApr
- 695 m³/sMei
- 511 m³/sJun
- 281 m³/sJul
- 509 m³/sAug
- 649 m³/sSep
- 895 m³/sOkt
- 657 m³/sNov
- 587 m³/sDec
Van ongeveer 58 m³/s in de laagste maand tot 895 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot juni en van september tot oktober.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Svanfossen is een waterval (Noorwegen).
Hoe er te komen.
- Neskollendichtstbijzijnde plaats · 10 km in vogelvlucht
- Parkeren op 90 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Oslo-Gardermoen International Airport (OSL)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 14 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven OSL (Oslo)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot juni en van september tot oktoberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Hier stroomt de rivier ongeveer 51 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 1uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- 9parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 15picknickplekken
- 1toiletten
- 3infoborden en bezoekerscentra
- 5bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- —campings
- 2hotels en accommodaties binnen 6 kmHuser, Rolstad gård
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Neskollen10 km in vogelvlucht
- Råholt12 km in vogelvlucht
- Årnes12 km in vogelvlucht
- Jessheim13 km in vogelvlucht
- Eidsvoll14 km in vogelvlucht
- Fjellfoten15 km in vogelvlucht
- Maura19 km in vogelvlucht
- Skarnes19 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -2 | -2 | 3 | 9 | 15 | 19 | 21 | 20 | 15 | 8 | 3 | -1 |
| Nacht °C | -7 | -7 | -4 | 1 | 6 | 10 | 13 | 12 | 8 | 3 | -1 | -6 |
| Regen & sneeuw (mm) | 80 | 62 | 57 | 62 | 93 | 94 | 112 | 125 | 96 | 106 | 98 | 81 |
| Natte dagen | 14 | 12 | 11 | 12 | 13 | 14 | 17 | 17 | 13 | 15 | 15 | 14 |
| Zon u/dag | 0,6 | 2,4 | 5,2 | 6,6 | 7,3 | 8,6 | 7,6 | 6,2 | 4,7 | 2,4 | 0,8 | 0,4 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 21 | 25 | 20 | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 13 | 18 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (119 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.


Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 114% | 134% | 138% | 84% | 52% | 120% | 124% | 34% | 118% | 167% | 109% | 208% |
| 2021 | 95% | 61% | 87% | 52% | 126% | 81% | 100% | 23% | 82% | 144% | 73% | 43% |
| 2022 | 76% | 169% | 18% | 27% | 75% | 96% | 56% | 59% | 98% | 106% | 130% | 121% |
| 2023 | 149% | 95% | 151% | 178% | 29% | 72% | 147% | 221% | 118% | 47% | 87% | 84% |
| 2024 | 122% | 188% | 195% | 138% | 65% | 105% | 141% | 132% | 118% | 77% | 48% | 112% |
| 2025 | 140% | 79% | 54% | 63% | 64% | 107% | 121% | 68% | 146% | 126% | 136% | 128% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q12718790) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



