
In cijfers.
581m
Hoogte
11m³/s
Gemiddeld debiet
Nov–Feb
Beste maanden
63MW
Waterkracht
schatting
Het water van Sutherland Falls, maand na maand
Hij stroomt het hele jaar.
Hij voert het hele jaar vrij gelijkmatig water.
- 15 m³/sJan
- 8,5 m³/sFeb
- 6,9 m³/sMrt
- 7,1 m³/sApr
- 13 m³/sMei
- 9,2 m³/sJun
- 8,5 m³/sJul
- 6,7 m³/sAug
- 12 m³/sSep
- 17 m³/sOkt
- 15 m³/sNov
- 15 m³/sDec
Van ongeveer 6,7 m³/s in de laagste maand tot 17 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van november tot februari.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Nieuw-Zeeland
Sutherland Falls is een waterval (Nieuw-Zeeland). Het water valt 581 m. Hij ligt in Nationaal park Fiordland.
Hoe er te komen.
- Queenstown Airport (ZQN)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 84 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven ZQN (Queenstown)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van november tot februaribeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
63 MW
Ongeveer 11 m³/s die 581 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- evenveel als 21 grote windturbines
- genoeg voor ongeveer 15.700 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
Wat er rondom is.
- 3uitkijkpuntenSutherland falls
- 1gemarkeerde wandelroutesGW - 07 Milford Track
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- 1toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 3andere benoemde watervallen binnen 4 kmDudleigh Falls, Lindsay Falls, Anderson Cascades
- —grotten
- —campings
- 3hotels en accommodaties binnen 6 kmPompolona Lodge, Quintin Lodge, Dumpling Hut
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 12 | 12 | 11 | 9 | 6 | 4 | 4 | 5 | 6 | 7 | 9 | 11 |
| Nacht °C | 6 | 6 | 6 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | 5 |
| Regen & sneeuw (mm) | 254 | 210 | 217 | 213 | 243 | 203 | 206 | 191 | 231 | 252 | 230 | 253 |
| Natte dagen | 19 | 17 | 18 | 19 | 23 | 20 | 20 | 21 | 20 | 22 | 20 | 21 |
| Zon u/dag | 6,9 | 6,5 | 5,4 | 4,4 | 3,0 | 3,1 | 3,3 | 4,0 | 4,9 | 5,8 | 6,9 | 7,2 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 10 | 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (954 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 80% | 153% | 98% | 140% | 80% | 78% | 119% | 111% | 165% | 140% | 79% | 127% |
| 2021 | 135% | 60% | 93% | 125% | 109% | 146% | 160% | 152% | 141% | 93% | 135% | 117% |
| 2022 | 46% | 138% | 46% | 82% | 87% | 116% | 78% | 141% | 48% | 70% | 74% | 48% |
| 2023 | 35% | 75% | 126% | 84% | 185% | 94% | 119% | 121% | 156% | 95% | 110% | 130% |
| 2024 | 163% | 162% | 136% | 157% | 60% | 108% | 79% | 166% | 193% | 156% | 130% | 115% |
| 2025 | 50% | 75% | 101% | 109% | 81% | 87% | 66% | 108% | 201% | 201% | 160% | 126% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q38408) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






