
In cijfers.
13m
Hoogte
OpenStreetMap
Mei–Aug
Beste maanden
1.234m
Hoogte boven zee
Het water van Studenovodské vodopády, maand na maand
Hij buldert van april tot juli.
De volste maanden: van april tot juli. Gemiddeld onder −4 °C (van december tot februari): de waterval kan deels bevriezen.
- 29%Jan
- 36%Feb
- 67%Mrt
- 89%Apr
- 100%Mei
- 92%Jun
- 90%Jul
- 72%Aug
- 63%Sep
- 50%Okt
- 43%Nov
- 35%Dec
Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot augustus.
Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Studenovodské vodopády is een waterval (Slowakije). Het water valt 13 m.
Hoe er te komen.
- Vysoké Tatrydichtstbijzijnde plaats · 3,6 km in vogelvlucht
- Parkeren op 770 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Poprad-Tatry Airport (TAT)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 11 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven TAT (Poprad)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot augustusbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors). Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 198 m over 2,3 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 220 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 5uitkijkpuntenSlavkovská vyhliadka en nog 4
- 10gemarkeerde wandelroutesTatranská magistrála, Náučný chodník Hrebienok, Via Slovakia (Červený Kláštor - Štrbské pleso) en nog 7
- 3parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 7picknickplekken
- 4toiletten
- 27infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 15andere benoemde watervallen binnen 4 kmMalý vodopád Studeného potoka, Dlhý vodopád Studeného potoka, Veverkov ľadopád en nog 12
- 1grotten
- 2campingsRIJOCamping VYSOKÉ TATRY Stará Lesná, Leharo Camping
- 234hotels en accommodaties binnen 6 kmHotel Hubert, Eufória, Amália en nog 231
- 31restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Vysoké Tatry3,6 km in vogelvlucht
- Nová Lesná5,8 km in vogelvlucht
- Veľká Lomnica12 km in vogelvlucht
- Svit12 km in vogelvlucht
- Rakúsy12 km in vogelvlucht
- Ždiar12 km in vogelvlucht
- Lendak12 km in vogelvlucht
- Huncovce13 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -5 | -4 | 0 | 8 | 13 | 17 | 19 | 19 | 14 | 8 | 2 | -3 |
| Nacht °C | -12 | -11 | -7 | -1 | 4 | 8 | 9 | 9 | 4 | 0 | -4 | -10 |
| Regen & sneeuw (mm) | 66 | 64 | 69 | 69 | 119 | 127 | 139 | 102 | 89 | 78 | 70 | 65 |
| Natte dagen | 14 | 14 | 15 | 15 | 19 | 18 | 18 | 15 | 13 | 13 | 15 | 15 |
| Zon u/dag | 1,7 | 2,9 | 4,4 | 5,7 | 6,2 | 6,5 | 6,8 | 7,0 | 5,1 | 3,5 | 1,7 | 1,1 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 32 | 37 | 26 | 8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 | 12 | 21 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (1.234 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 48% | 168% | 80% | 35% | 92% | 152% | 108% | 101% | 147% | 213% | 44% | 119% |
| 2021 | 137% | 119% | 75% | 133% | 136% | 39% | 106% | 180% | 85% | 26% | 79% | 107% |
| 2022 | 109% | 118% | 61% | 135% | 54% | 40% | 87% | 77% | 158% | 57% | 75% | 127% |
| 2023 | 204% | 117% | 102% | 120% | 104% | 111% | 75% | 162% | 95% | 146% | 182% | 155% |
| 2024 | 147% | 146% | 104% | 130% | 74% | 108% | 69% | 69% | 142% | 75% | 49% | 50% |
| 2025 | 90% | 35% | 83% | 119% | 89% | 53% | 93% | 69% | 126% | 126% | 176% | 25% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q3489586) · CC0 |
|---|---|
| Valhoogte | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






