
In cijfers.
0,92m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jun–Aug
Beste maanden
539m
Hoogte boven zee
Het water van Storsæterfossen, maand na maand
Hij buldert van juni tot juli.
De volste maanden: van juni tot juli, met het smeltwater. De dunste: van november tot april. Gemiddeld onder −4 °C (van december tot februari): de waterval kan deels bevriezen.
- 0,2 m³/sJan
- 0,2 m³/sFeb
- 0,3 m³/sMrt
- 0,5 m³/sApr
- 1,5 m³/sMei
- 2,9 m³/sJun
- 2,6 m³/sJul
- 1,6 m³/sAug
- 1,2 m³/sSep
- 0,9 m³/sOkt
- 0,5 m³/sNov
- 0,3 m³/sDec
Van ongeveer 0,17 m³/s in de laagste maand tot 2,9 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juni tot augustus.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Storsæterfossen is een waterval (Noorwegen).
Hoe er te komen.
- Parkeren op 860 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Ørsta-Volda Airport, Hovden (HOV)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 61 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven HOV (Ørsta)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van juni tot augustusbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 609 m over 3,5 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 81 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 12uitkijkpuntenFlydalsjuvet, Vesteråsfjellet, Storsæterfossen en nog 9
- 3gemarkeerde wandelroutes
- 22parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 13picknickplekken
- 11toiletten
- 11infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 4andere benoemde watervallen binnen 4 kmGjerdefossen, Storfossen, Storgjølet en nog 1
- 1grotten
- 6campingsDalen Gaard Camping & Hytter, Vinje Camping, Geirangerfjorden Feriesenter en nog 3
- 20hotels en accommodaties binnen 6 kmFossen Camping, Homlong Camping Hytter, Hole Hytteutleige en nog 17
- 7restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -3 | -2 | 0 | 4 | 6 | 10 | 15 | 15 | 10 | 5 | 0 | -2 |
| Nacht °C | -8 | -8 | -7 | -3 | 1 | 5 | 9 | 9 | 5 | 0 | -5 | -7 |
| Regen & sneeuw (mm) | 244 | 189 | 196 | 145 | 133 | 145 | 177 | 196 | 232 | 203 | 236 | 264 |
| Natte dagen | 24 | 20 | 22 | 19 | 19 | 21 | 23 | 23 | 21 | 22 | 21 | 23 |
| Zon u/dag | 0,0 | 1,2 | 3,0 | 5,3 | 6,7 | 6,6 | 6,4 | 5,2 | 3,1 | 2,1 | 0,4 | 0,0 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 210 | 253 | 288 | 290 | 216 | 76 | 6 | 2 | 9 | 27 | 80 | 148 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (539 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 187% | 183% | 116% | 157% | 147% | 49% | 100% | 115% | 135% | 64% | 156% | 42% |
| 2021 | 45% | 53% | 118% | 131% | 51% | 115% | 64% | 80% | 95% | 190% | 111% | 82% |
| 2022 | 195% | 179% | 70% | 88% | 139% | 130% | 130% | 112% | 56% | 127% | 59% | 58% |
| 2023 | 98% | 141% | 90% | 56% | 120% | 57% | 127% | 138% | 117% | 123% | 48% | 90% |
| 2024 | 89% | 120% | 56% | 94% | 55% | 122% | 122% | 139% | 81% | 159% | 120% | 140% |
| 2025 | 89% | 55% | 196% | 94% | 106% | 166% | 53% | 128% | 62% | 105% | 122% | 76% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q12718694) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.





