
In cijfers.
51m
Hoogte
8,0m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei–Jun
Sep–Okt
Beste maanden
4,0MW
Waterkracht
schatting
Het water van Steinsdalsfossen, maand na maand
Hij buldert van april tot mei en van oktober tot januari.
De volste maanden: van april tot mei en van oktober tot januari.
- 9,2 m³/sJan
- 5,7 m³/sFeb
- 5,1 m³/sMrt
- 8,8 m³/sApr
- 12 m³/sMei
- 8,4 m³/sJun
- 5,9 m³/sJul
- 5,5 m³/sAug
- 7,8 m³/sSep
- 8,8 m³/sOkt
- 9,9 m³/sNov
- 11 m³/sDec
Van ongeveer 5,1 m³/s in de laagste maand tot 12 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot juni en van september tot oktober.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Waterval in Noorwegen
Steinsdalsfossen is een waterval (Noorwegen). Het water valt 51 m.
Hoe er te komen.
- Norheimsunddichtstbijzijnde plaats · 2,4 km in vogelvlucht
- Parkeren op 290 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Bergen Airport, Flesland (BGO)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 49 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven BGO (Bergen)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot juni en van september tot oktoberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
4,0 MW
Ongeveer 8,0 m³/s die 51 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- evenveel als 1,3 grote windturbines
- genoeg voor ongeveer 995 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 343 m over 1,9 km.
Wat er rondom is.
- 2uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- 8parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 1picknickplekken
- 2toiletten
- 3infoborden en bezoekerscentra
- 10bushaltes binnen 1 km
- 2andere benoemde watervallen binnen 4 kmForsetfossen, Ørredalsfossen
- —grotten
- 6campingsKvamskogen Camping, Oddland Camping, Hardanger Feriesenter en nog 3
- 2hotels en accommodaties binnen 6 kmHardangerfjord Hotel, Thon Hotel Sandven
- 8restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Norheimsund2,4 km in vogelvlucht
- Øystese5,3 km in vogelvlucht
- Jondal13 km in vogelvlucht
- Tysse19 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 1 | 2 | 4 | 7 | 13 | 18 | 21 | 20 | 15 | 10 | 5 | 2 |
| Nacht °C | -3 | -4 | -2 | 2 | 6 | 11 | 13 | 12 | 9 | 5 | 1 | -2 |
| Regen & sneeuw (mm) | 249 | 178 | 175 | 125 | 124 | 142 | 161 | 171 | 217 | 213 | 232 | 262 |
| Natte dagen | 22 | 19 | 20 | 17 | 17 | 19 | 21 | 21 | 20 | 21 | 20 | 22 |
| Zon u/dag | 0,3 | 1,6 | 4,2 | 7,3 | 7,8 | 6,6 | 6,4 | 5,3 | 3,6 | 2,0 | 0,6 | 0,4 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 60 | 89 | 105 | 66 | 10 | 0 | 0 | 0 | 1 | 7 | 16 | 30 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (47 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 180% | 220% | 128% | 130% | 105% | 61% | 136% | 80% | 128% | 78% | 153% | 55% |
| 2021 | 45% | 69% | 120% | 85% | 51% | 104% | 79% | 39% | 70% | 162% | 100% | 64% |
| 2022 | 153% | 194% | 39% | 47% | 149% | 109% | 122% | 103% | 41% | 124% | 76% | 64% |
| 2023 | 106% | 135% | 89% | 47% | 104% | 49% | 141% | 130% | 114% | 102% | 40% | 100% |
| 2024 | 98% | 158% | 80% | 109% | 66% | 104% | 102% | 162% | 58% | 142% | 79% | 145% |
| 2025 | 74% | 59% | 174% | 82% | 88% | 140% | 85% | 125% | 76% | 89% | 90% | 89% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q1789467) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






