
In cijfers.
7,6m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei–Jul
Beste maanden
284m
Hoogte boven zee
Het water van Stalheimsfossen, maand na maand
Hij buldert van mei tot juni.
De volste maanden: van mei tot juni, met het smeltwater. De dunste: van februari tot maart.
- 4,9 m³/sJan
- 1,7 m³/sFeb
- 2,5 m³/sMrt
- 9,9 m³/sApr
- 22 m³/sMei
- 18 m³/sJun
- 12 m³/sJul
- 8,7 m³/sAug
- 9,9 m³/sSep
- 9,8 m³/sOkt
- 9,9 m³/sNov
- 8,6 m³/sDec
Van ongeveer 1,7 m³/s in de laagste maand tot 22 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot juli.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Parkeren op 270 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Bergen Airport, Flesland (BGO)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 100 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven BGO (Bergen)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot julibeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 173 m over 1,9 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 216 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 6uitkijkpunten
- 1gemarkeerde wandelroutes
- 4parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 5picknickplekken
- —toiletten
- 6infoborden en bezoekerscentra
- 5bushaltes binnen 1 km
- 1andere benoemde watervallen binnen 4 kmSivlefossen
- —grotten
- 3campingsHagatun Camping, Midttun Camping og Feriehytter, Haugatun camping
- 3hotels en accommodaties binnen 6 kmBrandseth Fjellstove, Oppheim Resort, Stalheim Hotel
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -1 | 0 | 2 | 5 | 10 | 16 | 19 | 18 | 13 | 8 | 2 | 0 |
| Nacht °C | -6 | -6 | -5 | 0 | 4 | 9 | 12 | 11 | 8 | 3 | -2 | -5 |
| Regen & sneeuw (mm) | 183 | 131 | 131 | 100 | 106 | 126 | 150 | 153 | 172 | 163 | 171 | 189 |
| Natte dagen | 22 | 19 | 20 | 16 | 17 | 19 | 22 | 21 | 20 | 20 | 20 | 21 |
| Zon u/dag | 0,2 | 1,4 | 3,8 | 6,4 | 7,7 | 7,0 | 6,6 | 5,3 | 3,5 | 2,0 | 0,4 | 0,3 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 96 | 131 | 152 | 120 | 34 | 3 | 0 | 0 | 2 | 11 | 24 | 52 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (284 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.


Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 176% | 215% | 134% | 124% | 107% | 52% | 118% | 102% | 129% | 79% | 156% | 57% |
| 2021 | 49% | 74% | 118% | 83% | 57% | 110% | 66% | 45% | 87% | 171% | 110% | 70% |
| 2022 | 146% | 215% | 51% | 54% | 152% | 118% | 117% | 108% | 48% | 135% | 78% | 66% |
| 2023 | 113% | 140% | 108% | 65% | 106% | 50% | 139% | 155% | 124% | 100% | 43% | 98% |
| 2024 | 96% | 169% | 85% | 106% | 62% | 107% | 109% | 161% | 71% | 149% | 90% | 146% |
| 2025 | 69% | 61% | 172% | 88% | 94% | 139% | 76% | 118% | 73% | 98% | 94% | 90% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q37804) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



