
In cijfers.
150m
Hoogte
OpenStreetMap
Aug–Nov
Beste maanden
238m
Hoogte boven zee
Het water van Sruth in Aghaidh an Aird, maand na maand
Hij buldert van oktober tot februari.
De volste maanden: van oktober tot februari.
- 100%Jan
- 84%Feb
- 72%Mrt
- 56%Apr
- 52%Mei
- 52%Jun
- 57%Jul
- 65%Aug
- 64%Sep
- 76%Okt
- 91%Nov
- 100%Dec
Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van augustus tot november.
Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Sligodichtstbijzijnde plaats · 10 km in vogelvlucht
- Parkeren op 810 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Ireland West Airport Knock (NOC)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 56 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven NOC (Charlestown)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van augustus tot novemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors). Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 360 m over 2,3 km.
Wat er rondom is.
- 7uitkijkpuntenGlencar Lough Viewpoint en nog 6
- —gemarkeerde wandelroutes
- 4parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 12picknickplekken
- 1toiletten
- 8infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 1andere benoemde watervallen binnen 4 kmGlencar Waterfall
- —grotten
- —campings
- 1hotels en accommodaties binnen 6 km
- 1restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Sligo10 km in vogelvlucht
- Kinlough13 km in vogelvlucht
- Manorhamilton15 km in vogelvlucht
- Strandhill16 km in vogelvlucht
- Bundoran16 km in vogelvlucht
- Ballysadare17 km in vogelvlucht
- Ballisodare17 km in vogelvlucht
- Collooney19 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 6 | 6 | 7 | 10 | 13 | 15 | 16 | 16 | 14 | 11 | 8 | 6 |
| Nacht °C | 2 | 2 | 2 | 4 | 6 | 9 | 10 | 10 | 9 | 7 | 4 | 3 |
| Regen & sneeuw (mm) | 134 | 105 | 97 | 76 | 98 | 105 | 118 | 126 | 106 | 128 | 136 | 139 |
| Natte dagen | 22 | 18 | 19 | 17 | 17 | 19 | 22 | 22 | 19 | 21 | 22 | 21 |
| Zon u/dag | 0,9 | 2,3 | 3,8 | 6,0 | 7,0 | 6,2 | 5,1 | 4,8 | 3,9 | 2,6 | 1,1 | 0,6 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 4 | 4 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (238 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 86% | 222% | 98% | 35% | 53% | 172% | 130% | 127% | 92% | 150% | 139% | 103% |
| 2021 | 108% | 103% | 117% | 52% | 118% | 60% | 74% | 90% | 91% | 121% | 63% | 100% |
| 2022 | 56% | 152% | 67% | 98% | 98% | 108% | 60% | 43% | 110% | 149% | 99% | 90% |
| 2023 | 88% | 55% | 158% | 127% | 51% | 92% | 179% | 101% | 121% | 104% | 94% | 137% |
| 2024 | 82% | 102% | 123% | 130% | 73% | 62% | 83% | 122% | 49% | 72% | 61% | 91% |
| 2025 | 70% | 92% | 49% | 135% | 60% | 135% | 78% | 75% | 140% | 104% | 109% | 78% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q48799765) · CC0 |
|---|---|
| Valhoogte | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



