Naar de inhoud
Cascadyas
EN

Albanië Albanië Waterval

Sotira Waterfalls

Een van de watervallen — Albanië.

Wanneer gaan

Sotira Waterfall, full
Margott · CC BY-SA 3.0

In cijfers.

0,32m³/s

Gemiddeld debiet

schatting

Feb–Mrt
Nov–Dec

Beste maanden

476m

Hoogte boven zee

Het water van Sotira Waterfalls, maand na maand

Hij buldert van november tot maart.

De volste maanden: van november tot maart. De dunste: van juli tot augustus.

  1. 0,5 m³/sJan
  2. 0,5 m³/sFeb
  3. 0,4 m³/sMrt
  4. 0,4 m³/sApr
  5. 0,3 m³/sMei
  6. 0,2 m³/sJun
  7. 0,1 m³/sJul
  8. 0,1 m³/sAug
  9. 0,2 m³/sSep
  10. 0,3 m³/sOkt
  11. 0,5 m³/sNov
  12. 0,6 m³/sDec
veel water beste maanden

Van ongeveer 0,07 m³/s in de laagste maand tot 0,56 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van februari tot maart en van november tot december.

Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.

Sotira Waterfalls is een waterval (Albanië).

Hoe er te komen.

Plan uw bezoek

Overnachten, ontdekken en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Gezien vanuit de lucht.

8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.

Sotira Waterfalls van bovenaf (Sentinel-2) N 2 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

Wat er rondom is.

  • —uitkijkpunten
  • —gemarkeerde wandelroutes
  • —parkeerplaatsen
  • —zwemplekken
  • —picknickplekken
  • —toiletten
  • —infoborden en bezoekerscentra
  • —bushaltes binnen 1 km
  • 1andere benoemde watervallen binnen 4 km
  • —grotten
  • —campings
  • 1hotels en accommodaties binnen 6 kmQafë Dardhë
  • —restaurants en cafés binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Roshnik Qender11 km in vogelvlucht
  • Gramsh13 km in vogelvlucht
  • Qereshnik13 km in vogelvlucht
  • Pishaj14 km in vogelvlucht
  • Duhanas15 km in vogelvlucht
  • Lumas16 km in vogelvlucht
  • Poliçan17 km in vogelvlucht
  • Vërtop17 km in vogelvlucht

Weer

Het weer, maand na maand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag °C891317222832322620159
Nacht °C014712161919141061
Regen & sneeuw (mm)84746862604128267185100102
Natte dagen11111112108669101313
Zon u/dag3,54,34,86,07,49,610,79,87,15,84,13,2
Sneeuw op de grond (cm)1095100000027

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (476 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.

Foto's

Door de ogen van bezoekers.

Sotira waterfall
Zamozamota · CC BY-SA 4.0
Ujëvara e Sotirës, Sotira Waterfall
Ari.solomon.cooper · CC BY-SA 4.0
Sotira Waterfall 1
Margott · CC BY-SA 3.0

Recente jaren

Natte en droge jaren

Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
202043%65%130%81%58%68%113%125%75%154%8%130%
2021274%121%103%145%29%68%52%26%47%142%116%137%
202231%107%49%75%60%163%46%88%69%55%103%104%
2023132%20%122%95%146%194%46%122%50%70%224%58%
202493%42%148%171%148%33%62%74%138%85%91%152%
2025151%43%134%71%110%10%22%140%57%117%298%33%

130% natter dan normaal 70% droger dan normaal

Vergelijk met de watervallen in de buurt.

Sotira Waterfalls

Albanië

  • —Hoogte
  • 0,32 m³/sGemiddeld debiet
  • Feb–Mrt, Nov–DecBeste maanden

Dufwaterval

Noord-Macedonië

  • —Hoogte
  • 0,18 m³/sGemiddeld debiet
  • Mrt–Mei, NovBeste maanden

Bekijk de gids

Korabwaterval

Noord-Macedonië

  • 138 mHoogte
  • —Gemiddeld debiet
  • Mei–Jun, Sep–OktBeste maanden

Bekijk de gids

Balta of Striga

Griekenland

  • —Hoogte
  • 0,15 m³/sGemiddeld debiet
  • Nov–FebBeste maanden

Bekijk de gids

Over deze cijfers

Namen, hoogte, breedte, rivierWikidata (Q13047158) · CC0
Debiet en stroomgebiedHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Reliëf, rivierprofiel, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Paden, uitkijkpunten, parkeren© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.U bent hier
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken