
In cijfers.
100m
Hoogte
OpenStreetMap
0,26m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei
Aug–Okt
Beste maanden
252kW
Waterkracht
schatting
Het water van Sipi Falls, maand na maand
Hij buldert van mei tot juni en van augustus tot oktober.
De volste maanden: van mei tot juni en van augustus tot oktober. De dunste: van januari tot maart.
- 0,1 m³/sJan
- 0,1 m³/sFeb
- 0,1 m³/sMrt
- 0,3 m³/sApr
- 0,4 m³/sMei
- 0,3 m³/sJun
- 0,3 m³/sJul
- 0,4 m³/sAug
- 0,4 m³/sSep
- 0,4 m³/sOkt
- 0,3 m³/sNov
- 0,2 m³/sDec
Van ongeveer 0,11 m³/s in de laagste maand tot 0,42 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: mei en van augustus tot oktober.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Kapchorwadichtstbijzijnde plaats · 11 km in vogelvlucht
- Parkeren op 210 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Soroti Airport (SRT)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 95 km hemelsbreedAutohuur in KampalaDiscover Cars · Affiliatelink↗
- Mei en van augustus tot oktoberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors). Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
252 kW
Ongeveer 0,26 m³/s die 100 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- genoeg voor ongeveer 63 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 450 m over 3,4 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 106 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 4uitkijkpuntenMain Sipi Fall Viewpoint, Sipi Main Fall Viewpoint en nog 2
- —gemarkeerde wandelroutes
- 5parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- 2toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- 3bushaltes binnen 1 km
- 4andere benoemde watervallen binnen 4 kmSipi Falls - Ngasire, Sipi Falls - Simba, Sipi Falls - Chebukoch en nog 1
- 1grotten
- 3campingsMoses' Campsite, Noah's Ark Campsite, Thomas Coffee Plantation Tours and Campsite
- 16hotels en accommodaties binnen 6 kmBanda 1, Crow's nest, Now Fanilla Hotel en nog 13
- 5restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Kapchorwa11 km in vogelvlucht
- Bulambuli11 km in vogelvlucht
- Sironko19 km in vogelvlucht
- Binyiny19 km in vogelvlucht
- Budadiri22 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 29 | 31 | 30 | 28 | 25 | 24 | 24 | 24 | 25 | 26 | 26 | 27 |
| Nacht °C | 14 | 15 | 16 | 15 | 15 | 14 | 14 | 14 | 15 | 14 | 14 | 14 |
| Regen & sneeuw (mm) | 24 | 33 | 68 | 138 | 163 | 108 | 109 | 149 | 155 | 135 | 89 | 50 |
| Natte dagen | 5 | 4 | 11 | 17 | 24 | 23 | 25 | 26 | 22 | 22 | 16 | 9 |
| Zon u/dag | 9,0 | 9,2 | 8,6 | 8,0 | 8,4 | 7,9 | 7,3 | 7,7 | 8,5 | 7,9 | 7,9 | 8,6 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (1.742 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 277% | 252% | 288% | 212% | 145% | 192% | 180% | 112% | 289% | 149% | 121% | 55% |
| 2021 | 198% | 67% | 36% | 123% | 70% | 23% | 39% | 29% | 102% | 93% | 68% | 47% |
| 2022 | 259% | 45% | 141% | 96% | 66% | 49% | 110% | 144% | 93% | 113% | 48% | 90% |
| 2023 | 54% | 32% | 430% | 144% | 70% | 163% | 121% | 60% | 108% | 103% | 142% | 57% |
| 2024 | 329% | 224% | 98% | 130% | 78% | 167% | 123% | 68% | 125% | 179% | 151% | 34% |
| 2025 | 72% | 74% | 154% | 76% | 121% | 111% | 154% | 92% | 82% | 134% | 41% | 76% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q6672465) · CC0 |
|---|---|
| Valhoogte | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.





