Naar de inhoud
Cascadyas
EN

OekraïneRusland Oekraïne / Rusland Waterval

Silver streams

Een van de watervallen — Oekraïne.

Wanneer gaan

Silver Streams (waterfall)
Bogdanov-62 · CC BY-SA 3.0

In cijfers.

0,72m³/s

Gemiddeld debiet

schatting

Apr–Mei
Okt–Nov

Beste maanden

329m

Hoogte boven zee

Het water van Silver streams, maand na maand

Hij buldert van november tot april.

De volste maanden: van november tot april.

  1. 1,4 m³/sJan
  2. 1,4 m³/sFeb
  3. 1,5 m³/sMrt
  4. 1,1 m³/sApr
  5. 0,8 m³/sMei
  6. 0,7 m³/sJun
  7. 0,4 m³/sJul
  8. 0,3 m³/sAug
  9. 0,4 m³/sSep
  10. 0,8 m³/sOkt
  11. 1,2 m³/sNov
  12. 1,3 m³/sDec
veel water beste maanden

Van ongeveer 0,27 m³/s in de laagste maand tot 1,5 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van april tot mei en van oktober tot november.

Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.

Silver streams is een waterval (Oekraïne).

Hoe er te komen.

Plan uw bezoek

Overnachten, ontdekken en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Gezien vanuit de lucht.

8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.

Silver streams van bovenaf (Sentinel-2) N 2 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

De Марта door de waterval
240 m260 m280 mSilver streams-1.5 km-1 km-0.5 km0+0.5 km+1 km+1.5 km← stroomopwaartsstroomafwaarts →

De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.

Het dal onder de waterval
−690 m+690 m

Rond de waterval daalt de rivier 48 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 53 m onder de laagste dalrand.

Wat er rondom is.

  • 1uitkijkpuntenЛабиринт
  • 4gemarkeerde wandelroutes97, 95, 96 en nog 1
  • —parkeerplaatsen
  • —zwemplekken
  • —picknickplekken
  • —toiletten
  • —infoborden en bezoekerscentra
  • —bushaltes binnen 1 km
  • —andere benoemde watervallen binnen 4 km
  • —grotten
  • 15campingsФинарос, Научный, Финарос-2 en nog 12
  • 4hotels en accommodaties binnen 6 kmГостиница КрАО en nog 3
  • —restaurants en cafés binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Verkhorechye2,8 km in vogelvlucht
  • Zelene11 km in vogelvlucht
  • Skalistoye14 km in vogelvlucht
  • Golubinka14 km in vogelvlucht
  • Kuibyshevo14 km in vogelvlucht
  • Bakhchysaray14 km in vogelvlucht
  • Turgenevka15 km in vogelvlucht
  • Kashtanove16 km in vogelvlucht

Weer

Het weer, maand na maand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag °C44712182326272216106
Nacht °C002612172020161062
Regen & sneeuw (mm)584439344754413842535255
Natte dagen10997886668911
Zon u/dag1,73,15,38,110,011,211,610,58,05,22,81,6
Sneeuw op de grond (cm)12115100000028

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (329 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.

Recente jaren

Natte en droge jaren

Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
202040%153%35%87%146%94%153%133%171%63%57%61%
2021143%104%137%114%136%163%166%194%236%27%138%214%
2022102%164%56%224%129%228%74%131%122%59%112%150%
202326%116%55%207%122%160%207%83%18%46%325%111%
2024206%52%63%29%55%123%35%76%75%123%108%74%
202539%62%34%161%58%22%17%9%155%132%57%93%

130% natter dan normaal 70% droger dan normaal

Vergelijk met de watervallen in de buurt.

Silver streams

Oekraïne

  • —Hoogte
  • 0,72 m³/sGemiddeld debiet
  • Apr–Mei, Okt–NovBeste maanden

Uchan-su

Oekraïne

  • 98 mHoogte
  • —Gemiddeld debiet
  • Apr–Mei, Okt–NovBeste maanden

Bekijk de gids

Golovkinskogo waterfall

Oekraïne

  • —Hoogte
  • —Gemiddeld debiet
  • Apr–Mei, Okt–NovBeste maanden

Bekijk de gids

Djur-Djur

Oekraïne

  • —Hoogte
  • —Gemiddeld debiet
  • Apr–Jun, OktBeste maanden

Bekijk de gids

Over deze cijfers

Namen, hoogte, breedte, rivierWikidata (Q4417416) · CC0
Debiet en stroomgebiedHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Reliëf, rivierprofiel, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Paden, uitkijkpunten, parkeren© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.U bent hier
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken