
In cijfers.
98m
Hoogte
934m³/s
Gemiddeld debiet
Aug–Nov
Beste maanden
898MW
Waterkracht
schatting
Het water van Shivanasamudra Falls, maand na maand
Hij buldert van augustus tot november.
De volste maanden: van augustus tot november. De dunste: van januari tot april.
- 364 m³/sJan
- 90 m³/sFeb
- 113 m³/sMrt
- 466 m³/sApr
- 1.417 m³/sMei
- 1.977 m³/sJun
- 2.599 m³/sJul
- 2.701 m³/sAug
- 3.260 m³/sSep
- 3.486 m³/sOkt
- 2.658 m³/sNov
- 1.402 m³/sDec
Van ongeveer 90 m³/s in de laagste maand tot 3.486 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van augustus tot november.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
India
Shivanasamudra Falls is een waterval (India). Het water valt 98 m over een breedte van 305 m.
Hoe er te komen.
- Malavallidichtstbijzijnde plaats · 16 km in vogelvlucht
- Parkeren op 300 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Mysore Airport (MYQ)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 56 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven BLR (Bengaluru)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van augustus tot novemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
898 MW
Ongeveer 934 m³/s die 98 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- evenveel als 299 grote windturbines
- genoeg voor ongeveer 224.500 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 137 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 59 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 2uitkijkpuntenBharachukki viewpoint, Watch Tower of Gaganachukki
- —gemarkeerde wandelroutes
- 2parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- 1toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 1andere benoemde watervallen binnen 4 kmBarachukki Falls, Gaganachukki Falls
- —grotten
- 1campings
- 4hotels en accommodaties binnen 6 kmJungle Lodges, Georgia Sunshine Village, Hotel Lakshadeep Gaganachukki en nog 1
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Malavalli16 km in vogelvlucht
- Kollegāl17 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 32 | 34 | 37 | 37 | 34 | 30 | 29 | 29 | 29 | 29 | 28 | 29 |
| Nacht °C | 16 | 18 | 21 | 24 | 23 | 21 | 20 | 20 | 20 | 20 | 18 | 16 |
| Regen & sneeuw (mm) | 2 | 4 | 20 | 64 | 118 | 97 | 120 | 116 | 138 | 134 | 56 | 14 |
| Natte dagen | 0 | 1 | 3 | 9 | 15 | 21 | 24 | 22 | 19 | 19 | 10 | 3 |
| Zon u/dag | 8,9 | 9,7 | 9,5 | 9,1 | 8,2 | 5,9 | 4,6 | 4,7 | 6,3 | 6,6 | 6,9 | 7,7 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (566 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | — | — | 58% | 93% | 71% | 130% | 112% | 78% | 126% | 142% | 116% | 214% |
| 2021 | — | — | 19% | 99% | 187% | 88% | 120% | 63% | 88% | 197% | 376% | 105% |
| 2022 | — | — | 86% | 107% | 194% | 121% | 131% | 566% | 103% | 138% | 107% | 540% |
| 2023 | — | — | 110% | 60% | 116% | 72% | 69% | 40% | 95% | 53% | 137% | 87% |
| 2024 | — | — | 0% | 5% | 147% | 160% | 84% | 128% | 29% | 150% | 62% | 759% |
| 2025 | — | — | 66% | 65% | 186% | 65% | 46% | 93% | 76% | 83% | 36% | 32% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q38397) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






