
In cijfers.
76m
Hoogte
1,4m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Apr
Jul
Sep–Okt
Beste maanden
1,0MW
Waterkracht
schatting
Het water van Shiramizu Falls, maand na maand
Hij buldert van maart tot mei en van juli tot oktober.
De volste maanden: van maart tot mei en van juli tot oktober. Gemiddeld onder −4 °C (van januari tot februari): de waterval kan deels bevriezen.
- 1,0 m³/sJan
- 0,8 m³/sFeb
- 1,5 m³/sMrt
- 1,6 m³/sApr
- 1,3 m³/sMei
- 1,2 m³/sJun
- 2,2 m³/sJul
- 1,6 m³/sAug
- 1,9 m³/sSep
- 1,7 m³/sOkt
- 1,1 m³/sNov
- 1,1 m³/sDec
Van ongeveer 0,85 m³/s in de laagste maand tot 2,2 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: april, juli en van september tot oktober.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Shiramizu Falls is een waterval (Japan). Het water valt 76 m over een breedte van 8 m. Hij ligt in Hakusan National Park.
Hoe er te komen.
- Parkeren op 420 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Komatsu Airport / JASDF Komatsu Air Base (KMQ)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 47 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven TOY (Toyama)Discover Cars · Affiliatelink↗
- April, juli en van september tot oktoberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
1,0 MW
Ongeveer 1,4 m³/s die 76 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- genoeg voor ongeveer 256 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 116 m over 0,9 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 158 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- —uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- 2parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- 1toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- —campings
- 5hotels en accommodaties binnen 6 kmこざくら荘, くろゆり荘, 御前荘 en nog 2
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -3 | -2 | 3 | 10 | 16 | 20 | 23 | 24 | 20 | 14 | 7 | 0 |
| Nacht °C | -9 | -9 | -6 | 0 | 6 | 10 | 15 | 16 | 12 | 5 | 0 | -5 |
| Regen & sneeuw (mm) | 136 | 108 | 126 | 132 | 134 | 166 | 249 | 170 | 199 | 161 | 122 | 161 |
| Natte dagen | 21 | 16 | 15 | 13 | 12 | 15 | 18 | 16 | 15 | 13 | 15 | 21 |
| Zon u/dag | 1,7 | 2,7 | 4,5 | 5,5 | 6,1 | 5,4 | 4,9 | 6,3 | 4,8 | 4,4 | 3,1 | 1,5 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 25 | 25 | 13 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 17 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (1.229 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.


Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 124% | 107% | 107% | 117% | 69% | 170% | 209% | 52% | 110% | 95% | 83% | 147% |
| 2021 | 187% | 127% | 122% | 122% | 181% | 82% | 103% | 218% | 86% | 50% | 139% | 174% |
| 2022 | 100% | 131% | 86% | 106% | 81% | 61% | 115% | 202% | 116% | 67% | 105% | 138% |
| 2023 | 109% | 81% | 93% | 140% | 229% | 249% | 80% | 73% | 70% | 90% | 151% | 120% |
| 2024 | 126% | 150% | 174% | 124% | 165% | 144% | 118% | 133% | 80% | 188% | 217% | 144% |
| 2025 | 120% | 145% | 114% | 104% | 144% | 180% | 52% | 169% | 143% | 165% | 127% | 144% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q11579910) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



