
In cijfers.
1m
Breedte
Mei–Aug
Beste maanden
1.480m
Hoogte boven zee
Het water van Šarafiový vodopád, maand na maand
Hij buldert van april tot juli.
De volste maanden: van april tot juli. Gemiddeld onder −4 °C (van december tot maart): de waterval kan deels bevriezen.
- 29%Jan
- 36%Feb
- 67%Mrt
- 89%Apr
- 100%Mei
- 93%Jun
- 90%Jul
- 73%Aug
- 64%Sep
- 51%Okt
- 43%Nov
- 35%Dec
Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot augustus.
Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Slowakije
Šarafiový vodopád is een waterval (Slowakije). Hij ligt in Nationaal Park Tatra.
Hoe er te komen.
- Pribylinadichtstbijzijnde plaats · 11 km in vogelvlucht
- Parkeren op 360 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Poprad-Tatry Airport (TAT)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 40 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven TAT (Poprad)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot augustusbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 580 m over 1,3 km.
Wat er rondom is.
- 6uitkijkpuntenBaranec, Žiarska dolina en nog 4
- 9gemarkeerde wandelroutesVia Slovakia (Štrbské pleso - Zuberec), Mohyla, lavína 1995 en nog 7
- 1parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 19picknickplekken
- 1toiletten
- 4infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 8andere benoemde watervallen binnen 4 kmRoháčsky vodopád, Mateja Janču, Kosienky en nog 5
- —grotten
- 3campingsTáborisko pri studničke, ATC Račkova dolina, Provida camp
- 45hotels en accommodaties binnen 6 kmHotel Mních, Chata Kožiar, Chaty Dolinky en nog 42
- 1restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Pribylina11 km in vogelvlucht
- Zuberec11 km in vogelvlucht
- Liptovský Mikuláš13 km in vogelvlucht
- Liptovský Hrádok16 km in vogelvlucht
- Kościelisko17 km in vogelvlucht
- Witów18 km in vogelvlucht
- Hybe18 km in vogelvlucht
- Nižná20 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -6 | -5 | -1 | 6 | 11 | 15 | 17 | 17 | 12 | 6 | 0 | -5 |
| Nacht °C | -13 | -12 | -9 | -3 | 2 | 6 | 8 | 7 | 3 | -2 | -6 | -11 |
| Regen & sneeuw (mm) | 66 | 64 | 69 | 69 | 119 | 127 | 139 | 102 | 89 | 78 | 70 | 65 |
| Natte dagen | 14 | 14 | 15 | 15 | 19 | 18 | 18 | 15 | 13 | 13 | 15 | 15 |
| Zon u/dag | 1,7 | 2,9 | 4,4 | 5,7 | 6,2 | 6,5 | 6,8 | 7,0 | 5,1 | 3,5 | 1,7 | 1,1 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 32 | 37 | 26 | 8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 | 12 | 21 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (1.480 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 48% | 168% | 80% | 35% | 92% | 152% | 108% | 101% | 147% | 213% | 44% | 119% |
| 2021 | 137% | 119% | 75% | 133% | 136% | 39% | 106% | 180% | 85% | 26% | 79% | 107% |
| 2022 | 109% | 118% | 61% | 135% | 54% | 40% | 87% | 77% | 158% | 57% | 75% | 127% |
| 2023 | 204% | 117% | 102% | 120% | 104% | 111% | 75% | 162% | 95% | 146% | 182% | 155% |
| 2024 | 147% | 146% | 104% | 130% | 74% | 108% | 69% | 69% | 142% | 75% | 49% | 50% |
| 2025 | 90% | 35% | 83% | 119% | 89% | 53% | 93% | 69% | 126% | 126% | 176% | 25% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q3505179) · CC0 |
|---|---|
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



