
In cijfers.
0,48m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei–Jun
Okt
Beste maanden
628m
Hoogte boven zee
Het water van Rainbow Falls, maand na maand
Hij buldert van maart tot mei en van november tot januari.
De volste maanden: van maart tot mei en van november tot januari, met het smeltwater. De dunste: van juli tot september.
- 0,8 m³/sJan
- 0,6 m³/sFeb
- 0,8 m³/sMrt
- 0,9 m³/sApr
- 0,8 m³/sMei
- 0,5 m³/sJun
- 0,3 m³/sJul
- 0,2 m³/sAug
- 0,3 m³/sSep
- 0,6 m³/sOkt
- 0,9 m³/sNov
- 0,8 m³/sDec
Van ongeveer 0,22 m³/s in de laagste maand tot 0,93 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot juni en oktober.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Harrison Hot Springsdichtstbijzijnde plaats · 12 km in vogelvlucht
- Abbotsford International Airport (YXX)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 61 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven YXX (Abbotsford)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot juni en oktoberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 836 m over 2,2 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 80 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 4uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- 1toiletten
- 1infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 1andere benoemde watervallen binnen 4 kmRainbow Falls, Slollicum Falls
- —grotten
- 6campingsHicks Lake Group Campsite, Hicks Lake Provincial Campground, Bench Campground en nog 3
- —hotels en accommodaties binnen 6 km
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Harrison Hot Springs12 km in vogelvlucht
- Agassiz19 km in vogelvlucht
- Popkum22 km in vogelvlucht
- Hope22 km in vogelvlucht
- Rosedale24 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 1 | 2 | 4 | 8 | 15 | 18 | 22 | 22 | 17 | 11 | 4 | 0 |
| Nacht °C | -5 | -6 | -2 | 1 | 6 | 9 | 12 | 12 | 9 | 4 | -1 | -6 |
| Regen & sneeuw (mm) | 242 | 137 | 200 | 120 | 95 | 85 | 50 | 53 | 104 | 191 | 271 | 221 |
| Natte dagen | 21 | 17 | 21 | 18 | 16 | 16 | 11 | 10 | 12 | 19 | 22 | 21 |
| Zon u/dag | 2,7 | 4,3 | 5,4 | 7,3 | 7,7 | 7,6 | 10,5 | 9,3 | 6,7 | 4,2 | 2,2 | 2,1 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 64 | 77 | 73 | 32 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 | 20 | 38 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (628 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 171% | 142% | 70% | 64% | 145% | 160% | 153% | 94% | 128% | 113% | 115% | 121% |
| 2021 | 110% | 147% | 62% | 58% | 71% | 55% | 22% | 131% | 205% | 118% | 176% | 110% |
| 2022 | 87% | 81% | 74% | 109% | 140% | 174% | 102% | 69% | 18% | 70% | 58% | 107% |
| 2023 | 58% | 141% | 57% | 130% | 72% | 78% | 64% | 110% | 86% | 57% | 75% | 104% |
| 2024 | 104% | 117% | 68% | 114% | 120% | 160% | 81% | 233% | 90% | 122% | 78% | 115% |
| 2025 | 24% | 123% | 115% | 80% | 97% | 83% | 104% | 182% | 100% | 115% | 85% | 201% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q37712) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






