
In cijfers.
18m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei–Aug
Beste maanden
373m
Hoogte boven zee
Het water van Prestfossen, maand na maand
Hij buldert van mei tot juli.
De volste maanden: van mei tot juli, met het smeltwater. De dunste: van november tot maart. Gemiddeld onder −4 °C (van december tot februari): de waterval kan deels bevriezen.
- 3,5 m³/sJan
- 3,2 m³/sFeb
- 7,1 m³/sMrt
- 23 m³/sApr
- 63 m³/sMei
- 65 m³/sJun
- 52 m³/sJul
- 42 m³/sAug
- 27 m³/sSep
- 18 m³/sOkt
- 12 m³/sNov
- 6,0 m³/sDec
Van ongeveer 3,2 m³/s in de laagste maand tot 65 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot augustus.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Prestfossen is een waterval (Noorwegen).
Hoe er te komen.
- Fossbergomdichtstbijzijnde plaats · 0,1 km in vogelvlucht
- Parkeren op 70 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Molde Airport, Årø (MOL)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 121 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven MOL (Årø)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot augustusbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 28 m over 3,1 km.
Wat er rondom is.
- 2uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- 17parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 16picknickplekken
- 6toiletten
- 22infoborden en bezoekerscentra
- 10bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- 4campingsNissegården Hytter og Aktiviteter, Gjeilo Camping, Lom Camping en nog 1
- 7hotels en accommodaties binnen 6 kmFossheim hotell, Fossberg hotel, Soleggen Fjellstugu en nog 4
- 6restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Fossbergom0,1 km in vogelvlucht
- Bismo17 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -2 | -1 | 1 | 5 | 9 | 16 | 19 | 17 | 12 | 6 | 1 | -1 |
| Nacht °C | -8 | -8 | -7 | -2 | 3 | 8 | 11 | 10 | 6 | 1 | -4 | -7 |
| Regen & sneeuw (mm) | 68 | 51 | 52 | 55 | 85 | 121 | 147 | 137 | 86 | 72 | 70 | 66 |
| Natte dagen | 19 | 16 | 17 | 17 | 18 | 22 | 23 | 22 | 20 | 18 | 18 | 19 |
| Zon u/dag | 0,8 | 2,5 | 5,3 | 8,6 | 9,1 | 7,5 | 7,0 | 5,9 | 4,2 | 2,4 | 0,8 | 0,7 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 76 | 91 | 99 | 84 | 30 | 6 | 1 | 2 | 8 | 18 | 32 | 54 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (373 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 111% | 143% | 110% | 115% | 72% | 107% | 83% | 99% | 131% | 117% | 129% | 87% |
| 2021 | 64% | 53% | 85% | 107% | 87% | 104% | 94% | 112% | 126% | 160% | 93% | 86% |
| 2022 | 137% | 160% | 61% | 74% | 101% | 161% | 92% | 84% | 116% | 106% | 89% | 65% |
| 2023 | 101% | 129% | 127% | 135% | 69% | 75% | 134% | 254% | 133% | 99% | 79% | 107% |
| 2024 | 85% | 129% | 121% | 88% | 66% | 119% | 176% | 105% | 166% | 150% | 92% | 139% |
| 2025 | 89% | 60% | 135% | 71% | 94% | 111% | 74% | 96% | 124% | 110% | 135% | 100% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q12717778) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






