
In cijfers.
0,42m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei–Aug
Beste maanden
75m
Hoogte boven zee
Het water van Owharoa Falls, maand na maand
Hij buldert van mei tot augustus.
De volste maanden: van mei tot augustus.
- 0,2 m³/sJan
- 0,2 m³/sFeb
- 0,3 m³/sMrt
- 0,4 m³/sApr
- 0,6 m³/sMei
- 0,7 m³/sJun
- 0,7 m³/sJul
- 0,6 m³/sAug
- 0,5 m³/sSep
- 0,4 m³/sOkt
- 0,2 m³/sNov
- 0,3 m³/sDec
Van ongeveer 0,24 m³/s in de laagste maand tot 0,69 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot augustus.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Waihidichtstbijzijnde plaats · 7,4 km in vogelvlucht
- Parkeren op 130 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Tauranga Airport (TRG)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 47 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven TRG (Tauranga)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot augustusbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 62 m over 2,0 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 48 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 1uitkijkpuntenOwharoa Falls
- 1gemarkeerde wandelroutesPaWa Paeroa to Waihi Rail Trail (Hiking)
- 10parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- 1toiletten
- 2infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 1andere benoemde watervallen binnen 4 kmDickey Flat Waterfalls
- —grotten
- 3campingsWaihi Motor Camp, Dickey Flat Campsite, Dickey Flat Adventure Camp
- 2hotels en accommodaties binnen 6 kmPalm Motel, Waikino Hotel
- 1restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Waihi7,4 km in vogelvlucht
- Paeroa10 km in vogelvlucht
- Te Aroha13 km in vogelvlucht
- Waihi Beach15 km in vogelvlucht
- Katikati20 km in vogelvlucht
- Waitoa25 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 24 | 24 | 22 | 20 | 17 | 14 | 13 | 14 | 16 | 18 | 20 | 22 |
| Nacht °C | 14 | 15 | 13 | 11 | 9 | 8 | 6 | 7 | 8 | 9 | 11 | 13 |
| Regen & sneeuw (mm) | 66 | 75 | 81 | 100 | 114 | 115 | 117 | 103 | 89 | 84 | 57 | 95 |
| Natte dagen | 9 | 9 | 10 | 11 | 14 | 14 | 14 | 16 | 14 | 13 | 11 | 12 |
| Zon u/dag | 8,4 | 7,3 | 6,9 | 5,8 | 4,7 | 4,1 | 4,5 | 5,1 | 5,5 | 6,3 | 7,2 | 7,2 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (75 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.


Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 24% | 14% | 67% | 32% | 113% | 201% | 130% | 129% | 60% | 73% | 171% | 33% |
| 2021 | 65% | 101% | 94% | 67% | 86% | 124% | 119% | 99% | 183% | 157% | 93% | 114% |
| 2022 | 40% | 202% | 176% | 76% | 131% | 190% | 256% | 121% | 228% | 174% | 384% | 163% |
| 2023 | 585% | 297% | 87% | 122% | 236% | 166% | 86% | 70% | 209% | 104% | 155% | 122% |
| 2024 | 109% | 80% | 109% | 85% | 120% | 113% | 117% | 112% | 77% | 140% | 131% | 86% |
| 2025 | 122% | 56% | 68% | 207% | 131% | 184% | 211% | 124% | 140% | 155% | 315% | 98% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q7114790) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



