
In cijfers.
0,53m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Feb–Mrt
Nov–Dec
Beste maanden
448m
Hoogte boven zee
Het water van Ohtamış Waterfall, maand na maand
Hij buldert van oktober tot maart.
De volste maanden: van oktober tot maart. De dunste: van juli tot augustus.
- 1,4 m³/sJan
- 1,1 m³/sFeb
- 1,1 m³/sMrt
- 0,9 m³/sApr
- 0,7 m³/sMei
- 0,5 m³/sJun
- 0,2 m³/sJul
- 0,1 m³/sAug
- 0,4 m³/sSep
- 1,0 m³/sOkt
- 1,3 m³/sNov
- 1,3 m³/sDec
Van ongeveer 0,14 m³/s in de laagste maand tot 1,4 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van februari tot maart en van november tot december.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Gürgentepedichtstbijzijnde plaats · 5,7 km in vogelvlucht
- Ordu–Giresun Airport (OGU)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 40 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven SZF (Samsun)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van februari tot maart en van november tot decemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 137 m over 2,8 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 209 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- —uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- —campings
- —hotels en accommodaties binnen 6 km
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Gürgentepe5,7 km in vogelvlucht
- Ulubey10 km in vogelvlucht
- Gölköy14 km in vogelvlucht
- Çamaş15 km in vogelvlucht
- Kabataş19 km in vogelvlucht
- Çatalpınar19 km in vogelvlucht
- Kabadüz20 km in vogelvlucht
- Uzunisa21 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 7 | 8 | 12 | 15 | 20 | 24 | 26 | 26 | 23 | 19 | 14 | 9 |
| Nacht °C | 0 | 1 | 3 | 6 | 11 | 15 | 17 | 18 | 15 | 11 | 6 | 2 |
| Regen & sneeuw (mm) | 102 | 63 | 78 | 56 | 64 | 56 | 45 | 39 | 75 | 106 | 106 | 96 |
| Natte dagen | 13 | 11 | 13 | 12 | 12 | 10 | 7 | 7 | 10 | 13 | 11 | 13 |
| Zon u/dag | 2,7 | 3,5 | 4,4 | 6,6 | 8,0 | 10,0 | 9,9 | 8,8 | 7,1 | 4,9 | 3,8 | 2,8 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 12 | 10 | 8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 9 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (448 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 154% | 214% | 86% | 77% | 127% | 118% | 80% | 187% | 82% | 29% | 169% | 54% |
| 2021 | 92% | 144% | 139% | 70% | 101% | 85% | 144% | 275% | 206% | 107% | 95% | 67% |
| 2022 | 159% | 85% | 221% | 62% | 89% | 104% | 180% | 120% | 139% | 117% | 66% | 96% |
| 2023 | 50% | 212% | 170% | 238% | 108% | 226% | 253% | 48% | 104% | 121% | 101% | 75% |
| 2024 | 129% | 33% | 100% | 26% | 127% | 49% | 172% | 142% | 103% | 111% | 122% | 102% |
| 2025 | 62% | 229% | 96% | 179% | 106% | 87% | 85% | 64% | 197% | 94% | 84% | 196% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q6003558) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.


