
In cijfers.
0,58m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jun–Aug
Beste maanden
460m
Hoogte boven zee
Het water van Ófærufoss, maand na maand
Hij buldert van september tot juni.
Hij voert het hele jaar vrij gelijkmatig water. Gemiddeld onder −4 °C (van december tot februari): de waterval kan deels bevriezen.
- 1,2 m³/sJan
- 1,1 m³/sFeb
- 0,9 m³/sMrt
- 1,2 m³/sApr
- 1,4 m³/sMei
- 0,8 m³/sJun
- 0,3 m³/sJul
- 0,3 m³/sAug
- 0,9 m³/sSep
- 1,1 m³/sOkt
- 1,1 m³/sNov
- 1,2 m³/sDec
Van ongeveer 0,28 m³/s in de laagste maand tot 1,4 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juni tot augustus.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
IJsland
Ófærufoss is een waterval (IJsland). Hij ligt in Vatnajökull Nationaal Park. Hij maakt deel uit van een UNESCO-werelderfgoed.
Hoe er te komen.
- Parkeren op 490 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Reykjavík Domestic Airport (RKV)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 163 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven RKV (Reykjavík)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van juni tot augustusbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 170 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 123 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 3uitkijkpuntenÓfærufoss
- 1gemarkeerde wandelroutesSkælingar - Hólaskjól
- 3parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 1picknickplekken
- 1toiletten
- 1infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 1andere benoemde watervallen binnen 4 kmOfærufoss
- —grotten
- 2campingsSkælingar
- —hotels en accommodaties binnen 6 km
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -2 | -2 | -1 | 2 | 5 | 9 | 10 | 10 | 7 | 3 | 0 | -2 |
| Nacht °C | -7 | -7 | -6 | -3 | 0 | 4 | 5 | 4 | 2 | -2 | -5 | -7 |
| Regen & sneeuw (mm) | 236 | 219 | 208 | 170 | 123 | 122 | 147 | 159 | 224 | 220 | 210 | 236 |
| Natte dagen | 23 | 21 | 23 | 20 | 20 | 19 | 21 | 21 | 22 | 22 | 22 | 23 |
| Zon u/dag | 0,9 | 2,6 | 6,3 | 10,2 | 11,9 | 11,0 | 9,1 | 7,4 | 5,2 | 3,4 | 1,3 | 0,7 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 50 | 64 | 75 | 56 | 17 | 2 | 0 | 0 | 3 | 12 | 20 | 32 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (460 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 111% | 100% | 91% | 102% | 109% | 118% | 79% | 122% | 117% | 64% | 85% | 88% |
| 2021 | 46% | 95% | 80% | 89% | 60% | 142% | 67% | 66% | 126% | 112% | 99% | 81% |
| 2022 | 115% | 90% | 182% | 77% | 138% | 108% | 98% | 111% | 69% | 61% | 123% | 34% |
| 2023 | 85% | 125% | 60% | 122% | 171% | 123% | 20% | 62% | 111% | 94% | 56% | 64% |
| 2024 | 89% | 66% | 88% | 62% | 109% | 103% | 103% | 131% | 69% | 85% | 92% | 98% |
| 2025 | 96% | 137% | 94% | 68% | 88% | 106% | 129% | 115% | 130% | 67% | 46% | 98% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q292937) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






