
In cijfers.
26m
Hoogte
OpenStreetMap
2,3m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jul–Aug
Okt–Nov
Beste maanden
587kW
Waterkracht
schatting
Het water van Naso no Shirataki, maand na maand
Hij buldert in maart, van juli tot augustus en van oktober tot januari.
De volste maanden: maart, van juli tot augustus en van oktober tot januari.
- 3,6 m³/sJan
- 2,6 m³/sFeb
- 2,7 m³/sMrt
- 2,5 m³/sApr
- 1,8 m³/sMei
- 1,4 m³/sJun
- 2,7 m³/sJul
- 2,9 m³/sAug
- 2,5 m³/sSep
- 2,9 m³/sOkt
- 3,5 m³/sNov
- 3,9 m³/sDec
Van ongeveer 1,4 m³/s in de laagste maand tot 3,9 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juli tot augustus en van oktober tot november.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Japan
Naso no Shirataki is een waterval (Japan). Het water valt 26 m over een breedte van 11 m.
Hoe er te komen.
- Nikahodichtstbijzijnde plaats · 9,9 km in vogelvlucht
- Parkeren op 110 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Shonai Airport (SYO)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 43 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven SYO (Shonai)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van juli tot augustus en van oktober tot novemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors). Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
587 kW
Ongeveer 2,3 m³/s die 26 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- genoeg voor ongeveer 147 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 60 m over 2,1 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 39 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 1uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- 11parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- 5toiletten
- 1infoborden en bezoekerscentra
- 1bushaltes binnen 1 km
- 1andere benoemde watervallen binnen 4 km元滝伏流水
- —grotten
- 1campings象潟海水浴場キャンプ場
- 13hotels en accommodaties binnen 6 km叶屋海月荘, しなの旅館, 山形屋旅館 en nog 10
- 3restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Nikaho9,9 km in vogelvlucht
- Yuza18 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 2 | 2 | 6 | 12 | 18 | 23 | 26 | 28 | 24 | 18 | 11 | 5 |
| Nacht °C | -2 | -3 | 0 | 4 | 10 | 15 | 19 | 21 | 17 | 11 | 5 | 0 |
| Regen & sneeuw (mm) | 159 | 104 | 107 | 100 | 103 | 116 | 211 | 186 | 145 | 165 | 173 | 198 |
| Natte dagen | 25 | 20 | 17 | 13 | 12 | 12 | 17 | 15 | 16 | 17 | 20 | 24 |
| Zon u/dag | 1,5 | 2,6 | 3,8 | 5,0 | 5,5 | 5,4 | 4,0 | 5,1 | 4,8 | 4,0 | 2,5 | 1,4 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 21 | 22 | 13 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 15 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (150 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 88% | 133% | 119% | 144% | 67% | 82% | 209% | 94% | 183% | 72% | 90% | 106% |
| 2021 | 113% | 149% | 101% | 121% | 127% | 65% | 81% | 91% | 73% | 86% | 150% | 144% |
| 2022 | 109% | 102% | 134% | 94% | 82% | 143% | 67% | 180% | 87% | 81% | 91% | 152% |
| 2023 | 85% | 96% | 80% | 131% | 217% | 211% | 109% | 22% | 141% | 112% | 146% | 106% |
| 2024 | 124% | 84% | 127% | 72% | 122% | 102% | 252% | 80% | 189% | 87% | 111% | 100% |
| 2025 | 97% | 115% | 99% | 173% | 190% | 98% | 9% | 175% | 240% | 145% | 127% | 126% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q11444958) · CC0 |
|---|---|
| Valhoogte | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.





