
In cijfers.
0,63m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Aug–Nov
Beste maanden
321m
Hoogte boven zee
Het water van Nanataki Falls, maand na maand
Hij buldert in april en van augustus tot januari.
De volste maanden: april en van augustus tot januari.
- 1,0 m³/sJan
- 0,6 m³/sFeb
- 0,8 m³/sMrt
- 0,9 m³/sApr
- 0,7 m³/sMei
- 0,2 m³/sJun
- 0,7 m³/sJul
- 1,1 m³/sAug
- 1,2 m³/sSep
- 1,3 m³/sOkt
- 1,5 m³/sNov
- 1,3 m³/sDec
Van ongeveer 0,23 m³/s in de laagste maand tot 1,5 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van augustus tot november.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Kosakadichtstbijzijnde plaats · 5,2 km in vogelvlucht
- Parkeren op 190 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Odate Noshiro Airport (ONJ)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 39 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven AOJ (Aomori)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van augustus tot novemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 115 m over 1,9 km.
Wat er rondom is.
- —uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- 1parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- 1infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- —campings
- 1hotels en accommodaties binnen 6 kmブルートレインあけぼの
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Kosaka5,2 km in vogelvlucht
- Kazuno16 km in vogelvlucht
- Hanawa19 km in vogelvlucht
- Ōdate21 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -2 | -1 | 4 | 11 | 18 | 22 | 26 | 27 | 22 | 15 | 8 | 1 |
| Nacht °C | -6 | -6 | -4 | 1 | 7 | 12 | 16 | 18 | 13 | 6 | 1 | -4 |
| Regen & sneeuw (mm) | 107 | 83 | 87 | 92 | 100 | 97 | 163 | 170 | 147 | 142 | 147 | 144 |
| Natte dagen | 23 | 19 | 16 | 12 | 12 | 11 | 14 | 14 | 14 | 16 | 19 | 23 |
| Zon u/dag | 1,2 | 2,2 | 3,8 | 5,4 | 5,9 | 5,7 | 4,3 | 5,2 | 5,1 | 4,2 | 2,4 | 1,3 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 20 | 20 | 13 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 16 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (321 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 109% | 120% | 127% | 130% | 87% | 110% | 155% | 82% | 151% | 81% | 94% | 102% |
| 2021 | 126% | 120% | 152% | 127% | 164% | 78% | 57% | 102% | 53% | 109% | 131% | 125% |
| 2022 | 134% | 88% | 122% | 50% | 79% | 165% | 50% | 371% | 74% | 107% | 107% | 125% |
| 2023 | 90% | 85% | 102% | 159% | 183% | 146% | 151% | 25% | 191% | 137% | 159% | 96% |
| 2024 | 149% | 114% | 103% | 68% | 122% | 115% | 161% | 102% | 92% | 117% | 88% | 128% |
| 2025 | 143% | 129% | 155% | 208% | 132% | 152% | 27% | 262% | 179% | 103% | 195% | 187% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q10864690) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






