
In cijfers.
9,3m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jun–Jul
Sep
Beste maanden
764m
Hoogte boven zee
Het water van Myrdalsfossen, maand na maand
Hij buldert van mei tot juni.
De volste maanden: van mei tot juni, met het smeltwater. De dunste: van februari tot maart. Gemiddeld onder −4 °C (van december tot maart): de waterval kan deels bevriezen.
- 8,4 m³/sJan
- 2,1 m³/sFeb
- 2,9 m³/sMrt
- 16 m³/sApr
- 37 m³/sMei
- 32 m³/sJun
- 21 m³/sJul
- 15 m³/sAug
- 16 m³/sSep
- 15 m³/sOkt
- 15 m³/sNov
- 14 m³/sDec
Van ongeveer 2,1 m³/s in de laagste maand tot 37 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juni tot juli en september.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Myrdalsfossen is een waterval (Noorwegen).
Hoe er te komen.
- Aurlandsvangendichtstbijzijnde plaats · 19 km in vogelvlucht
- Parkeren op 440 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Bergen Airport, Flesland (BGO)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 115 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven BGO (Bergen)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van juni tot juli en septemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 390 m over 2,7 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 138 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 2uitkijkpuntenKjosfossen
- 4gemarkeerde wandelroutesMyrdal - Upsete en nog 3
- 1parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 1picknickplekken
- 2toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 3andere benoemde watervallen binnen 4 kmKjosfossen, Kaldaklovfossen, Kårdalsfossen
- —grotten
- 1campings
- 4hotels en accommodaties binnen 6 kmVatnahalsen Høyfjellshotell, Upsete fjellstove, Rallerosa en nog 1
- 1restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Aurlandsvangen19 km in vogelvlucht
- Ulvik22 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -4 | -3 | -1 | 2 | 7 | 13 | 16 | 15 | 10 | 5 | 0 | -3 |
| Nacht °C | -8 | -9 | -8 | -3 | 1 | 6 | 9 | 8 | 4 | 0 | -5 | -7 |
| Regen & sneeuw (mm) | 185 | 131 | 131 | 99 | 105 | 130 | 154 | 152 | 169 | 160 | 171 | 193 |
| Natte dagen | 22 | 19 | 20 | 17 | 17 | 20 | 22 | 22 | 20 | 20 | 20 | 21 |
| Zon u/dag | 0,3 | 1,6 | 4,2 | 7,3 | 7,8 | 6,6 | 6,4 | 5,3 | 3,6 | 2,0 | 0,6 | 0,4 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 93 | 125 | 144 | 112 | 36 | 4 | 0 | 0 | 4 | 13 | 27 | 54 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (764 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 177% | 223% | 126% | 134% | 101% | 68% | 132% | 84% | 125% | 84% | 150% | 53% |
| 2021 | 45% | 69% | 116% | 94% | 54% | 102% | 79% | 45% | 77% | 157% | 109% | 69% |
| 2022 | 152% | 213% | 47% | 57% | 139% | 112% | 103% | 102% | 52% | 130% | 79% | 61% |
| 2023 | 103% | 147% | 96% | 64% | 98% | 58% | 140% | 140% | 115% | 105% | 46% | 101% |
| 2024 | 94% | 170% | 80% | 106% | 74% | 99% | 104% | 148% | 71% | 138% | 82% | 149% |
| 2025 | 69% | 54% | 162% | 77% | 87% | 126% | 91% | 128% | 86% | 94% | 92% | 82% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q11336553) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






