Verenigd Koninkrijk Waterval
Mynach Falls
Een van de watervallen — Verenigd Koninkrijk.

In cijfers.
1,1m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mrt–Apr
Okt–Nov
Beste maanden
149m
Hoogte boven zee
Het water van Mynach Falls, maand na maand
Hij buldert van november tot februari.
De volste maanden: van november tot februari.
- 1,7 m³/sJan
- 1,4 m³/sFeb
- 1,1 m³/sMrt
- 0,7 m³/sApr
- 0,5 m³/sMei
- 0,5 m³/sJun
- 0,6 m³/sJul
- 0,7 m³/sAug
- 0,7 m³/sSep
- 1,2 m³/sOkt
- 1,6 m³/sNov
- 1,9 m³/sDec
Van ongeveer 0,50 m³/s in de laagste maand tot 1,9 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van maart tot april en van oktober tot november.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Llanilardichtstbijzijnde plaats · 12 km in vogelvlucht
- Parkeren op 110 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Cardiff International Airport (CWL)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 114 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven CWL (Cardiff)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van maart tot april en van oktober tot novemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 123 m over 2,0 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 101 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 5uitkijkpuntenDevil's Bridge Viewpoint, Devil's Cauldron en nog 3
- 1gemarkeerde wandelroutesCambrian Way
- 4parkeerplaatsen
- 1zwemplekken
- 2picknickplekken
- 3toiletten
- 4infoborden en bezoekerscentra
- 3bushaltes binnen 1 km
- 3andere benoemde watervallen binnen 4 kmRhaeadr Peiran, Ffrwdwen, Gyfarllwyd Falls
- —grotten
- 7campingsErwbarfe Farm Caravan Park, Woodlands Touring Park, Dolau Afon Campsite en nog 4
- 9hotels en accommodaties binnen 6 kmThe Kites Nest, Cambrian mountains view nature retreat, The Hafod Hotel en nog 6
- 3restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Llanilar12 km in vogelvlucht
- Lledrod12 km in vogelvlucht
- Bow Street14 km in vogelvlucht
- Penparcau16 km in vogelvlucht
- Aberystwyth16 km in vogelvlucht
- Tregaron18 km in vogelvlucht
- Borth18 km in vogelvlucht
- Llanidloes22 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 6 | 6 | 8 | 12 | 15 | 18 | 19 | 18 | 17 | 13 | 9 | 7 |
| Nacht °C | 2 | 2 | 2 | 4 | 7 | 10 | 12 | 12 | 10 | 8 | 5 | 3 |
| Regen & sneeuw (mm) | 125 | 99 | 89 | 72 | 84 | 94 | 106 | 109 | 97 | 128 | 135 | 144 |
| Natte dagen | 19 | 17 | 16 | 16 | 16 | 16 | 18 | 19 | 17 | 19 | 20 | 20 |
| Zon u/dag | 1,5 | 2,5 | 4,0 | 5,7 | 6,4 | 6,3 | 5,9 | 5,1 | 4,7 | 2,8 | 1,7 | 1,2 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 6 | 6 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 5 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (149 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 100% | 281% | 127% | 60% | 20% | 146% | 131% | 141% | 82% | 147% | 97% | 154% |
| 2021 | 171% | 128% | 119% | 26% | 228% | 46% | 72% | 77% | 106% | 159% | 55% | 110% |
| 2022 | 42% | 188% | 45% | 65% | 90% | 61% | 55% | 39% | 107% | 107% | 123% | 72% |
| 2023 | 115% | 29% | 176% | 133% | 36% | 56% | 145% | 100% | 138% | 130% | 106% | 148% |
| 2024 | 111% | 168% | 140% | 155% | 104% | 57% | 95% | 85% | 114% | 85% | 60% | 108% |
| 2025 | 111% | 66% | 29% | 97% | 60% | 119% | 70% | 48% | 198% | 93% | 126% | 116% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q37847) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



