
In cijfers.
2,6m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jan–Apr
Beste maanden
1.090m
Hoogte boven zee
Het water van Maribaya (Lembang), maand na maand
Hij buldert van december tot april.
De volste maanden: van december tot april. De dunste: van juli tot september.
- 4,5 m³/sJan
- 5,0 m³/sFeb
- 4,9 m³/sMrt
- 4,3 m³/sApr
- 3,1 m³/sMei
- 1,9 m³/sJun
- 1,3 m³/sJul
- 0,9 m³/sAug
- 1,0 m³/sSep
- 1,9 m³/sOkt
- 3,3 m³/sNov
- 4,1 m³/sDec
Van ongeveer 0,87 m³/s in de laagste maand tot 5,0 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van januari tot april.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Indonesië
Maribaya (Lembang) is een waterval (Indonesië).
Hoe er te komen.
- Lembangdichtstbijzijnde plaats · 4,9 km in vogelvlucht
- Husein Sastranegara International Airport (BDO)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 12 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven CGK (Jakarta)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van januari tot aprilbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 65 m over 2,2 km.
Wat er rondom is.
- 2uitkijkpuntenCurug Omas
- —gemarkeerde wandelroutes
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 3picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 2andere benoemde watervallen binnen 4 kmCurug Omas, Curug Lalay
- —grotten
- 1campingsThe Lodge Maribaya
- 90hotels en accommodaties binnen 6 kmPadma Hotel Bandung, Grha Ciumbuleuit Guest House, Hotel La Oma en nog 87
- 15restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Lembang4,9 km in vogelvlucht
- Bandung11 km in vogelvlucht
- Cimahi13 km in vogelvlucht
- Cileunyi16 km in vogelvlucht
- Margahayukencana18 km in vogelvlucht
- Padalarang20 km in vogelvlucht
- Pameungpeuk22 km in vogelvlucht
- Banjaran25 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 23 | 23 | 24 | 24 | 24 | 24 | 24 | 24 | 25 | 25 | 25 | 24 |
| Nacht °C | 17 | 17 | 18 | 18 | 17 | 16 | 15 | 15 | 15 | 16 | 17 | 17 |
| Regen & sneeuw (mm) | 337 | 365 | 338 | 285 | 178 | 103 | 75 | 44 | 89 | 181 | 294 | 316 |
| Natte dagen | 28 | 26 | 28 | 26 | 21 | 14 | 10 | 8 | 12 | 20 | 25 | 28 |
| Zon u/dag | 4,4 | 3,9 | 5,4 | 6,1 | 6,7 | 7,0 | 7,5 | 8,0 | 7,8 | 6,7 | 5,6 | 4,8 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (1.090 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.



Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 124% | 173% | 179% | 126% | 281% | 155% | 138% | 130% | 220% | 249% | 120% | 101% |
| 2021 | 102% | 125% | 180% | 75% | 115% | 251% | 101% | 259% | 189% | 163% | 154% | 118% |
| 2022 | 65% | 68% | 90% | 127% | 141% | 206% | 268% | 314% | 338% | 236% | 141% | 109% |
| 2023 | 50% | 98% | 98% | 94% | 126% | 144% | 103% | 43% | 8% | 29% | 122% | 81% |
| 2024 | 177% | 125% | 122% | 112% | 72% | 214% | 410% | 181% | 369% | 46% | 181% | 104% |
| 2025 | 136% | 79% | 76% | 77% | 164% | 281% | 220% | 618% | 285% | 189% | 75% | 76% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q15120101) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



