
In cijfers.
0,91m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jan–Apr
Beste maanden
1.155m
Hoogte boven zee
Het water van Mandrakawatervallen, maand na maand
Hij buldert van januari tot maart.
De volste maanden: van januari tot maart. De dunste: van september tot oktober.
- 2,2 m³/sJan
- 2,2 m³/sFeb
- 2,1 m³/sMrt
- 1,5 m³/sApr
- 1,0 m³/sMei
- 0,8 m³/sJun
- 0,8 m³/sJul
- 0,5 m³/sAug
- 0,3 m³/sSep
- 0,2 m³/sOkt
- 0,6 m³/sNov
- 1,4 m³/sDec
Van ongeveer 0,24 m³/s in de laagste maand tot 2,2 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van januari tot april.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Mandrakawatervallen is een waterval (Madagaskar).
Hoe er te komen.
- Ambatolaonadichtstbijzijnde plaats · 3,4 km in vogelvlucht
- Ivato International Airport (TNR)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 49 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven TNR (Antananarivo)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van januari tot aprilbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 184 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 96 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 1uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 1picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- —campings
- 1hotels en accommodaties binnen 6 kmVallombre Natiora
- 1restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Ambatolaona3,4 km in vogelvlucht
- Manjakandriana14 km in vogelvlucht
- Mantasoa15 km in vogelvlucht
- Sambaina16 km in vogelvlucht
- Antanandava18 km in vogelvlucht
- Miadanandriana20 km in vogelvlucht
- Ambohitseheno20 km in vogelvlucht
- Alarobia21 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 24 | 23 | 23 | 22 | 20 | 17 | 16 | 17 | 19 | 22 | 23 | 24 |
| Nacht °C | 16 | 16 | 16 | 15 | 13 | 11 | 10 | 10 | 11 | 12 | 14 | 16 |
| Regen & sneeuw (mm) | 457 | 393 | 390 | 244 | 187 | 184 | 185 | 121 | 93 | 119 | 214 | 368 |
| Natte dagen | 30 | 27 | 29 | 25 | 24 | 24 | 25 | 21 | 18 | 19 | 22 | 27 |
| Zon u/dag | 6,1 | 6,1 | 6,0 | 6,3 | 5,6 | 5,2 | 5,0 | 5,6 | 6,6 | 7,0 | 7,4 | 7,2 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (1.155 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 102% | 120% | 125% | 425% | 105% | 143% | 125% | 54% | 74% | 113% | 51% | 192% |
| 2021 | 55% | 91% | 77% | 119% | 63% | 80% | 188% | 137% | 116% | 63% | 56% | 79% |
| 2022 | 133% | 78% | 93% | 113% | 95% | 89% | 102% | 63% | 71% | 31% | 75% | 88% |
| 2023 | 106% | 104% | 123% | 104% | 137% | 55% | 69% | 259% | 116% | 119% | 93% | 48% |
| 2024 | 102% | 184% | 144% | 130% | 144% | 79% | 13% | 157% | 65% | 64% | 51% | 36% |
| 2025 | 42% | 136% | 70% | 64% | 123% | 61% | 137% | 184% | 40% | 109% | 102% | 149% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q6748186) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



