
In cijfers.
17m
Hoogte
29m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jun–Sep
Beste maanden
4,9MW
Waterkracht
schatting
Het water van Manai Falls, maand na maand
Hij buldert van juni tot juli.
De volste maanden: van juni tot juli. De dunste: van december tot februari.
- 9,2 m³/sJan
- 13 m³/sFeb
- 18 m³/sMrt
- 21 m³/sApr
- 24 m³/sMei
- 53 m³/sJun
- 60 m³/sJul
- 39 m³/sAug
- 31 m³/sSep
- 19 m³/sOkt
- 14 m³/sNov
- 11 m³/sDec
Van ongeveer 9,2 m³/s in de laagste maand tot 60 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juni tot september.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Japan
Manai Falls is een waterval (Japan). Het water valt 17 m.
Hoe er te komen.
- Mitaidichtstbijzijnde plaats · 0,1 km in vogelvlucht
- Parkeren op 500 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Kumamoto Airport (KMJ)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 44 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven KOJ (Kagoshima)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van juni tot septemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
4,9 MW
Ongeveer 29 m³/s die 17 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- evenveel als 1,6 grote windturbines
- genoeg voor ongeveer 1.200 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 61 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 117 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 7uitkijkpunten高千穂峡, 高千穂あまてらす鉄道 en nog 5
- —gemarkeerde wandelroutes
- 46parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- 17toiletten
- 16infoborden en bezoekerscentra
- 3bushaltes binnen 1 km
- 1andere benoemde watervallen binnen 4 km天孫降臨の滝
- —grotten
- 2campings国見ヶ丘, 仲山城跡キャンプ場 / Nakayamajoseki Camping Ground
- 13hotels en accommodaties binnen 6 kmHotel Grateful Takachiho, ホテル 四季見, Hotel Chikimi en nog 10
- 28restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Mitai0,1 km in vogelvlucht
- Sankasho8,9 km in vogelvlucht
- Hinokage11 km in vogelvlucht
- Tsukabaru21 km in vogelvlucht
- Takamori21 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 9 | 11 | 15 | 20 | 24 | 27 | 31 | 31 | 28 | 23 | 17 | 11 |
| Nacht °C | 0 | 1 | 4 | 8 | 14 | 18 | 22 | 23 | 19 | 13 | 7 | 2 |
| Regen & sneeuw (mm) | 72 | 114 | 141 | 169 | 207 | 469 | 421 | 217 | 236 | 125 | 105 | 89 |
| Natte dagen | 8 | 9 | 12 | 12 | 12 | 19 | 19 | 19 | 15 | 9 | 9 | 8 |
| Zon u/dag | 4,9 | 4,9 | 5,6 | 5,9 | 5,5 | 3,0 | 5,1 | 6,0 | 4,8 | 5,2 | 4,8 | 4,7 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 4 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (236 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.



Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 148% | 128% | 93% | 52% | 135% | 118% | 220% | 49% | 164% | 72% | 89% | 59% |
| 2021 | 61% | 83% | 101% | 78% | 262% | 50% | 58% | 458% | 85% | 30% | 117% | 44% |
| 2022 | 86% | 28% | 126% | 166% | 73% | 74% | 105% | 100% | 172% | 45% | 73% | 55% |
| 2023 | 130% | 94% | 105% | 148% | 165% | 145% | 113% | 154% | 34% | 55% | 59% | 100% |
| 2024 | 41% | 178% | 205% | 141% | 150% | 126% | 94% | 140% | 75% | 183% | 159% | 13% |
| 2025 | 45% | 56% | 113% | 80% | 233% | 107% | 48% | 238% | 125% | 80% | 46% | 74% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q62534116) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



