
In cijfers.
142m
Hoogte
0,77m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mrt
Nov–Jan
Beste maanden
1,1MW
Waterkracht
schatting
Het water van Magwa Falls, maand na maand
Hij buldert van november tot maart.
De volste maanden: van november tot maart. De dunste: van juni tot augustus.
- 1,3 m³/sJan
- 1,2 m³/sFeb
- 1,2 m³/sMrt
- 1,0 m³/sApr
- 0,6 m³/sMei
- 0,3 m³/sJun
- 0,3 m³/sJul
- 0,4 m³/sAug
- 0,6 m³/sSep
- 0,9 m³/sOkt
- 1,2 m³/sNov
- 1,2 m³/sDec
Van ongeveer 0,32 m³/s in de laagste maand tot 1,3 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: maart en van november tot januari.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Lusikisikidichtstbijzijnde plaats · 11 km in vogelvlucht
- K. D. Matanzima Airport (UTT)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 92 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven UTT (Mthatha)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Maart en van november tot januaribeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
1,1 MW
Ongeveer 0,77 m³/s die 142 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- genoeg voor ongeveer 270 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 254 m over 3,5 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 33 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 1uitkijkpuntenMagwa Falls
- —gemarkeerde wandelroutes
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- —campings
- 1hotels en accommodaties binnen 6 kmLouis at Magwa Falls
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Lusikisiki11 km in vogelvlucht
- Port Saint John’s22 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 27 | 27 | 26 | 24 | 23 | 20 | 20 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
| Nacht °C | 17 | 18 | 16 | 14 | 12 | 9 | 8 | 10 | 11 | 13 | 14 | 16 |
| Regen & sneeuw (mm) | 141 | 119 | 127 | 86 | 34 | 23 | 42 | 47 | 71 | 115 | 129 | 131 |
| Natte dagen | 22 | 19 | 19 | 12 | 5 | 4 | 4 | 6 | 10 | 16 | 18 | 22 |
| Zon u/dag | 6,7 | 6,8 | 6,9 | 6,8 | 7,2 | 7,2 | 7,5 | 7,3 | 7,0 | 6,5 | 6,3 | 6,3 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (399 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 107% | 177% | 78% | 158% | 18% | 15% | 13% | 20% | 44% | 130% | 144% | 114% |
| 2021 | 151% | 85% | 50% | 148% | 47% | 436% | 1% | 92% | 211% | 117% | 110% | 125% |
| 2022 | 91% | 139% | 153% | 405% | 285% | 31% | 81% | 89% | 156% | 76% | 114% | 146% |
| 2023 | 125% | 120% | 108% | 54% | 613% | 319% | 101% | 34% | 108% | 170% | 66% | 193% |
| 2024 | 153% | 32% | 56% | 144% | 89% | 619% | 5% | 30% | 123% | 98% | 117% | 89% |
| 2025 | 129% | 129% | 183% | 225% | 67% | 656% | 110% | 38% | 139% | 43% | 77% | 112% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q16894502) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



