
In cijfers.
0,25m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Apr–Jul
Beste maanden
604m
Hoogte boven zee
Het water van Lúčanský vodopád, maand na maand
Hij buldert van maart tot augustus.
De volste maanden: van maart tot augustus. Gemiddeld onder −4 °C (januari): de waterval kan deels bevriezen.
- 0,1 m³/sJan
- 0,2 m³/sFeb
- 0,5 m³/sMrt
- 0,5 m³/sApr
- 0,6 m³/sMei
- 0,6 m³/sJun
- 0,6 m³/sJul
- 0,4 m³/sAug
- 0,3 m³/sSep
- 0,3 m³/sOkt
- 0,2 m³/sNov
- 0,1 m³/sDec
Van ongeveer 0,10 m³/s in de laagste maand tot 0,63 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van april tot juli.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Slowakije
Lúčanský vodopád is een waterval (Slowakije).
Hoe er te komen.
- Lúčkydichtstbijzijnde plaats · 0,1 km in vogelvlucht
- Parkeren op 100 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Sliač Airport (SLD)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 58 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven TAT (Poprad)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van april tot julibeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 60 m over 2,4 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 55 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 8uitkijkpuntenČiapka, Lučanský vodopád zhora, Lúčanský vodopád en nog 5
- 9gemarkeerde wandelroutesMariánska Cesta, Chodník sv. Cyrila a Metoda, Naučný chodník Kalameny - Liptovský hrad en nog 6
- 18parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 4picknickplekken
- 2toiletten
- 52infoborden en bezoekerscentra
- 5bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- 17grotten
- 1campingsCamping Marina Liptov
- 76hotels en accommodaties binnen 6 kmGazdovský dvor, Stará Pekáreň, Penzión Fontána en nog 73
- 6restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Lúčky0,1 km in vogelvlucht
- Liptovské Sliače7,6 km in vogelvlucht
- Likavka7,9 km in vogelvlucht
- Ružomberok9,3 km in vogelvlucht
- Dolný Kubín11 km in vogelvlucht
- Komjatná12 km in vogelvlucht
- Oravský Podzámok15 km in vogelvlucht
- Liptovský Mikuláš17 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -1 | 0 | 5 | 13 | 18 | 21 | 23 | 23 | 18 | 12 | 6 | 0 |
| Nacht °C | -8 | -7 | -3 | 2 | 7 | 11 | 13 | 13 | 8 | 3 | 0 | -5 |
| Regen & sneeuw (mm) | 63 | 58 | 63 | 58 | 102 | 110 | 120 | 89 | 80 | 70 | 63 | 60 |
| Natte dagen | 13 | 13 | 14 | 13 | 18 | 17 | 17 | 14 | 12 | 12 | 14 | 14 |
| Zon u/dag | 1,6 | 2,7 | 4,2 | 5,7 | 5,9 | 6,3 | 6,7 | 6,6 | 4,8 | 3,3 | 1,6 | 1,2 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 25 | 25 | 17 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 10 | 18 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (604 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 44% | 171% | 87% | 31% | 98% | 160% | 97% | 103% | 137% | 231% | 47% | 102% |
| 2021 | 123% | 114% | 64% | 130% | 152% | 37% | 100% | 194% | 83% | 28% | 75% | 101% |
| 2022 | 100% | 125% | 50% | 141% | 53% | 46% | 90% | 81% | 158% | 54% | 63% | 132% |
| 2023 | 200% | 120% | 92% | 116% | 113% | 101% | 76% | 152% | 88% | 163% | 192% | 167% |
| 2024 | 141% | 129% | 89% | 140% | 76% | 121% | 65% | 66% | 158% | 78% | 52% | 43% |
| 2025 | 75% | 36% | 81% | 118% | 92% | 56% | 105% | 87% | 135% | 117% | 174% | 22% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q20860720) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






