Naar de inhoud
Cascadyas
EN

Australië Australië Waterval

Liffey Falls

160 meter val.

Wanneer gaan

Liffey Falls, Liffey, Tasmania
JJ Harrison ( https://www.jjharrison.com.au/ ) · CC BY-SA 3.0

In cijfers.

160m

Hoogte

0,56m³/s

Gemiddeld debiet

schatting

Jun–Sep

Beste maanden

873kW

Waterkracht

schatting

Het water van Liffey Falls, maand na maand

Hij buldert van juni tot september.

De volste maanden: van juni tot september. De dunste: februari.

  1. 0,3 m³/sJan
  2. 0,2 m³/sFeb
  3. 0,3 m³/sMrt
  4. 0,4 m³/sApr
  5. 0,6 m³/sMei
  6. 0,8 m³/sJun
  7. 0,9 m³/sJul
  8. 1,0 m³/sAug
  9. 0,9 m³/sSep
  10. 0,7 m³/sOkt
  11. 0,5 m³/sNov
  12. 0,4 m³/sDec
veel water beste maanden

Van ongeveer 0,21 m³/s in de laagste maand tot 0,99 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juni tot september.

Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.

Australië

Liffey Falls is een waterval (Australië). Het water valt 160 m. Hij ligt in Liffey Falls State Reserve.

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen.

Plan uw bezoek

Overnachten, ontdekken en er komen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Hoe groot?

Hoe groot hij echt is.

160 mLiffey Falls93 mVrijheidsbeeld96 mBig Ben139 mGrotePiramide330 mEiffeltoren

Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.

873 kW

Ongeveer 0,56 m³/s die 160 m vallen: het vermogen van het vallende water.

  • genoeg voor ongeveer 218 huishoudens, als alles stroom werd

Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.

Gezien vanuit de lucht.

8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.

Liffey Falls van bovenaf (Sentinel-2) N 2 km

Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.

De Liffey River door de waterval
450 m500 m550 m600 mLiffey Falls-1.5 km-1 km-0.5 km0+0.5 km← stroomopwaartsstroomafwaarts →

De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.

Het dal onder de waterval
−690 m+690 m

Rond de waterval daalt de rivier 161 m over 2,5 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 126 m onder de laagste dalrand.

Wat er rondom is.

  • 3uitkijkpuntenLiffey Falls
  • —gemarkeerde wandelroutes
  • 2parkeerplaatsen
  • —zwemplekken
  • 1picknickplekken
  • 2toiletten
  • —infoborden en bezoekerscentra
  • —bushaltes binnen 1 km
  • —andere benoemde watervallen binnen 4 km
  • —grotten
  • 1campingsLower Liffey Reserve
  • —hotels en accommodaties binnen 6 km
  • —restaurants en cafés binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Westbury20 km in vogelvlucht
  • Deloraine21 km in vogelvlucht

Weer

Het weer, maand na maand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag °C222219151298911141719
Nacht °C997531112367
Regen & sneeuw (mm)5339636474899010787666563
Natte dagen77810121315161412119
Zon u/dag9,88,77,35,74,33,73,84,76,07,88,59,1
Sneeuw op de grond (cm)000011231100

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (514 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.

Foto's

Door de ogen van bezoekers.

Liffey Cascade, Liffey, Tasmania
JJ Harrison ( https://www.jjharrison.com.au/ ) · CC BY-SA 3.0
Liffey Falls, Tasmania - panoramio
gekko · CC BY-SA 3.0
Tree Ferns, Liffey Falls, Tasmania - panoramio
gekko · CC BY-SA 3.0

Recente jaren

Natte en droge jaren

Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
202085%176%282%249%44%80%22%64%47%181%69%130%
2021107%182%100%39%51%100%90%52%64%223%78%29%
2022132%97%66%93%93%56%30%63%64%247%154%85%
202351%105%94%59%59%83%48%28%33%86%54%102%
2024120%27%24%75%52%58%81%73%78%84%126%105%
202546%50%44%41%36%62%65%38%74%137%117%49%

130% natter dan normaal 70% droger dan normaal

Vergelijk met de watervallen in de buurt.

Liffey Falls

Australië

  • 160 mHoogte
  • 0,56 m³/sGemiddeld debiet
  • Jun–SepBeste maanden

Delaneys Falls

Australië

  • 25 mHoogte
  • —Gemiddeld debiet
  • Jun–SepBeste maanden

Bekijk de gids

Nelson Falls

Australië

  • —Hoogte
  • —Gemiddeld debiet
  • Jun–SepBeste maanden

Bekijk de gids

Russell Falls

Australië

  • —Hoogte
  • 0,39 m³/sGemiddeld debiet
  • Jul–OktBeste maanden

Bekijk de gids

Over deze cijfers

Namen, hoogte, breedte, rivierWikidata (Q6545563) · CC0
Debiet en stroomgebiedHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Reliëf, rivierprofiel, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Paden, uitkijkpunten, parkeren© OpenStreetMap contributors · ODbL
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken
watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.U bent hier
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken