
In cijfers.
37m
Hoogte
1,2m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jun
Sep–Nov
Beste maanden
425kW
Waterkracht
schatting
Het water van La Paz Waterfall, maand na maand
Hij buldert van september tot november.
De volste maanden: van september tot november. De dunste: van januari tot april.
- 0,6 m³/sJan
- 0,4 m³/sFeb
- 0,4 m³/sMrt
- 0,5 m³/sApr
- 1,1 m³/sMei
- 1,4 m³/sJun
- 1,4 m³/sJul
- 1,4 m³/sAug
- 1,7 m³/sSep
- 2,1 m³/sOkt
- 1,7 m³/sNov
- 1,0 m³/sDec
Van ongeveer 0,38 m³/s in de laagste maand tot 2,1 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: juni en van september tot november.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Santo Domingodichtstbijzijnde plaats · 15 km in vogelvlucht
- Parkeren op 180 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Juan Santamaría International Airport (SJO)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 24 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven SJO (San José)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Juni en van september tot novemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
425 kW
Ongeveer 1,2 m³/s die 37 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- genoeg voor ongeveer 106 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
Wat er rondom is.
- 3uitkijkpuntenCatarata de La Paz
- —gemarkeerde wandelroutes
- 3parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- 8toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 5andere benoemde watervallen binnen 4 kmCascada de La Paz, Cascada Magia Blanca, Cascada Encantada en nog 2
- —grotten
- 1campings
- 10hotels en accommodaties binnen 6 kmTiquicia Lodge, Cabañas Vara Blanca, Poas Volcano Lodge en nog 7
- 7restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Santo Domingo15 km in vogelvlucht
- Sabanilla15 km in vogelvlucht
- Río Segundo18 km in vogelvlucht
- San Juan20 km in vogelvlucht
- Alajuela21 km in vogelvlucht
- San Rafael22 km in vogelvlucht
- San Josecito22 km in vogelvlucht
- Mercedes Norte22 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 31 | 32 | 34 | 34 | 32 | 30 | 30 | 30 | 30 | 29 | 30 | 30 |
| Nacht °C | 22 | 23 | 23 | 24 | 25 | 25 | 24 | 24 | 24 | 24 | 23 | 23 |
| Regen & sneeuw (mm) | 38 | 22 | 29 | 76 | 220 | 209 | 184 | 198 | 256 | 301 | 188 | 70 |
| Natte dagen | 7 | 5 | 5 | 11 | 22 | 23 | 21 | 23 | 24 | 25 | 20 | 12 |
| Zon u/dag | 5,2 | 6,3 | 6,7 | 6,1 | 4,5 | 4,0 | 3,4 | 4,1 | 4,7 | 4,1 | 3,5 | 4,4 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (37 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 183% | 74% | 41% | 230% | 117% | 194% | 148% | 161% | 173% | 163% | 409% | 299% |
| 2021 | 85% | 57% | 248% | 352% | 111% | 169% | 188% | 252% | 167% | 98% | 54% | 70% |
| 2022 | 27% | 48% | 480% | 213% | 147% | 193% | 134% | 105% | 129% | 109% | 193% | 55% |
| 2023 | 106% | 78% | 404% | 91% | 103% | 117% | 122% | 105% | 87% | 145% | 113% | 74% |
| 2024 | 23% | 172% | 156% | 167% | 353% | 328% | 259% | 119% | 161% | 119% | 467% | 171% |
| 2025 | 103% | 110% | 212% | 286% | 203% | 238% | 209% | 81% | 147% | 157% | 82% | 112% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q37316) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.





