
In cijfers.
425m
Hoogte
OpenStreetMap
0,21m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Jun–Jul
Sep
Beste maanden
871kW
Waterkracht
schatting
Het water van Krunefossen, maand na maand
Hij buldert van mei tot juni.
De volste maanden: van mei tot juni, met het smeltwater. De dunste: van januari tot maart. Gemiddeld onder −4 °C (van december tot februari): de waterval kan deels bevriezen.
- 0,1 m³/sJan
- 0,1 m³/sFeb
- 0,1 m³/sMrt
- 0,2 m³/sApr
- 0,7 m³/sMei
- 0,7 m³/sJun
- 0,4 m³/sJul
- 0,3 m³/sAug
- 0,3 m³/sSep
- 0,3 m³/sOkt
- 0,3 m³/sNov
- 0,2 m³/sDec
Van ongeveer 0,05 m³/s in de laagste maand tot 0,65 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juni tot juli en september.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Krunefossen is een waterval (Noorwegen). Het water valt 425 m.
Hoe er te komen.
- Stryndichtstbijzijnde plaats · 24 km in vogelvlucht
- Parkeren op 570 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Ørsta-Volda Airport, Hovden (HOV)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 70 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven HOV (Ørsta)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van juni tot juli en septemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors). Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
871 kW
Ongeveer 0,21 m³/s die 425 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- genoeg voor ongeveer 218 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2017 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 768 m over 1,2 km.
Wat er rondom is.
- 2uitkijkpuntenKjenndalsbreen, Krunesfossen
- —gemarkeerde wandelroutes
- 1parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- —campings
- 1hotels en accommodaties binnen 6 kmGjershaugen
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Stryn24 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -3 | -2 | 0 | 3 | 6 | 14 | 17 | 15 | 11 | 5 | 0 | -2 |
| Nacht °C | -8 | -9 | -7 | -3 | 2 | 7 | 10 | 9 | 5 | 0 | -5 | -7 |
| Regen & sneeuw (mm) | 207 | 156 | 155 | 118 | 114 | 126 | 152 | 168 | 203 | 187 | 202 | 222 |
| Natte dagen | 22 | 19 | 21 | 18 | 16 | 19 | 21 | 21 | 20 | 20 | 20 | 22 |
| Zon u/dag | 0,2 | 1,4 | 3,8 | 6,4 | 7,8 | 7,1 | 6,7 | 5,3 | 3,5 | 2,0 | 0,4 | 0,2 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 132 | 170 | 196 | 175 | 70 | 6 | 0 | 0 | 3 | 13 | 34 | 81 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (554 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 187% | 197% | 128% | 127% | 117% | 60% | 108% | 107% | 138% | 64% | 160% | 49% |
| 2021 | 47% | 65% | 113% | 84% | 54% | 113% | 56% | 42% | 90% | 179% | 105% | 70% |
| 2022 | 166% | 202% | 55% | 51% | 143% | 133% | 113% | 115% | 41% | 131% | 69% | 61% |
| 2023 | 110% | 134% | 96% | 56% | 109% | 48% | 135% | 149% | 118% | 103% | 40% | 95% |
| 2024 | 94% | 147% | 73% | 104% | 60% | 120% | 115% | 164% | 77% | 160% | 97% | 141% |
| 2025 | 76% | 60% | 201% | 90% | 92% | 162% | 63% | 116% | 65% | 89% | 106% | 82% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q7211260) · CC0 |
|---|---|
| Valhoogte | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



