
In cijfers.
40m
Hoogte
Jun–Sep
Beste maanden
104m
Hoogte boven zee
Het water van Kitekite Falls, maand na maand
Hij buldert van mei tot september.
De volste maanden: van mei tot september.
- 34%Jan
- 32%Feb
- 36%Mrt
- 47%Apr
- 76%Mei
- 92%Jun
- 100%Jul
- 97%Aug
- 81%Sep
- 63%Okt
- 44%Nov
- 42%Dec
Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van juni tot september.
Schatting op basis van regen, smeltwater en verdamping per maand (NASA POWER, 1991–2020) rond de waterval. Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Nieuw-Zeeland
Kitekite Falls is een waterval (Nieuw-Zeeland). Het water valt 40 m. Hij ligt in Waitākere Ranges Regional Park.
Hoe er te komen.
- Pihadichtstbijzijnde plaats · 2,4 km in vogelvlucht
- Parkeren op 750 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Auckland International Airport (AKL)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 27 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven AKL (Auckland)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van juni tot septemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 226 m over 2,2 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 94 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 9uitkijkpuntenKitenui Knob en nog 8
- 2gemarkeerde wandelroutesHillary Trail, Maungaroa Lookout Track
- 17parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 14picknickplekken
- 6toiletten
- 1infoborden en bezoekerscentra
- 6bushaltes binnen 1 km
- 2andere benoemde watervallen binnen 4 kmKarekare Falls, Opal Pool Stream Cascade
- 1grotten
- 7campingsOdlin Campsite, North Piha Campers’ Club Campground, Piha Domain Motor Camp en nog 4
- 7hotels en accommodaties binnen 6 kmPiha Surf Accommodation, Piha Beach Stay, Black Gecko en nog 4
- 4restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Piha2,4 km in vogelvlucht
- Waiatarua8,9 km in vogelvlucht
- Oratia12 km in vogelvlucht
- Waima13 km in vogelvlucht
- McLaren Park13 km in vogelvlucht
- Konini14 km in vogelvlucht
- Western Heights14 km in vogelvlucht
- Henderson15 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 20 | 21 | 20 | 18 | 16 | 14 | 13 | 13 | 14 | 15 | 17 | 19 |
| Nacht °C | 18 | 18 | 17 | 16 | 14 | 12 | 11 | 11 | 12 | 13 | 14 | 16 |
| Regen & sneeuw (mm) | 68 | 68 | 77 | 88 | 127 | 124 | 129 | 123 | 103 | 89 | 67 | 86 |
| Natte dagen | 10 | 9 | 11 | 13 | 16 | 17 | 17 | 18 | 15 | 14 | 12 | 12 |
| Zon u/dag | 8,8 | 7,8 | 7,2 | 6,0 | 4,8 | 4,3 | 4,6 | 5,4 | 6,2 | 6,9 | 7,8 | 7,7 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (104 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 36% | 44% | 107% | 60% | 117% | 104% | 122% | 120% | 81% | 69% | 175% | 68% |
| 2021 | 104% | 101% | 163% | 86% | 71% | 127% | 107% | 96% | 158% | 156% | 104% | 119% |
| 2022 | 68% | 191% | 100% | 73% | 106% | 158% | 191% | 129% | 130% | 148% | 267% | 137% |
| 2023 | 430% | 272% | 102% | 127% | 161% | 119% | 75% | 67% | 129% | 83% | 124% | 152% |
| 2024 | 108% | 79% | 119% | 93% | 66% | 97% | 109% | 106% | 98% | 126% | 120% | 90% |
| 2025 | 116% | 39% | 72% | 192% | 90% | 157% | 188% | 111% | 127% | 147% | 205% | 105% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q1743866) · CC0 |
|---|---|
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






