
In cijfers.
3.567m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Sep–Dec
Beste maanden
995m
Hoogte boven zee
Het water van Karuma Falls, maand na maand
Hij buldert van juni tot december.
De volste maanden: van juni tot december. De dunste: van februari tot maart.
- 3.142 m³/sJan
- 2.550 m³/sFeb
- 2.523 m³/sMrt
- 3.092 m³/sApr
- 3.686 m³/sMei
- 3.884 m³/sJun
- 3.836 m³/sJul
- 3.822 m³/sAug
- 3.994 m³/sSep
- 4.373 m³/sOkt
- 4.343 m³/sNov
- 3.820 m³/sDec
Van ongeveer 2.523 m³/s in de laagste maand tot 4.373 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van september tot december.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Oeganda
Karuma Falls is een waterval (Oeganda).
Hoe er te komen.
- Oyamdichtstbijzijnde plaats · 17 km in vogelvlucht
- Parkeren op 1.820 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Gulu Airport (ULU)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 63 km hemelsbreedAutohuur in KampalaDiscover Cars · Affiliatelink↗
- Van september tot decemberbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 20 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 46 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- —uitkijkpunten
- —gemarkeerde wandelroutes
- 3parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 2andere benoemde watervallen binnen 4 kmKaruma Falls
- —grotten
- 1campings
- 2hotels en accommodaties binnen 6 kmKaruma Traveller's Hotel, Golden State Guesthouse
- 3restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Oyam17 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 34 | 35 | 33 | 30 | 28 | 28 | 29 | 28 | 29 | 29 | 30 | 32 |
| Nacht °C | 20 | 21 | 22 | 21 | 20 | 19 | 19 | 19 | 20 | 20 | 20 | 19 |
| Regen & sneeuw (mm) | 25 | 29 | 72 | 112 | 110 | 75 | 74 | 104 | 118 | 123 | 82 | 46 |
| Natte dagen | 6 | 6 | 14 | 20 | 24 | 21 | 21 | 25 | 22 | 24 | 17 | 9 |
| Zon u/dag | 9,1 | 8,8 | 7,9 | 7,8 | 8,2 | 7,5 | 6,9 | 7,4 | 8,3 | 8,2 | 8,3 | 9,0 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (995 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 167% | 114% | 338% | 138% | 93% | 117% | 150% | 108% | 189% | 125% | 70% | 98% |
| 2021 | 306% | 67% | 22% | 105% | 83% | 36% | 18% | 26% | 72% | 82% | 94% | 65% |
| 2022 | 130% | 47% | 81% | 100% | 83% | 74% | 84% | 137% | 157% | 87% | 63% | 81% |
| 2023 | 59% | 55% | 220% | 121% | 79% | 162% | 81% | 59% | 110% | 152% | 154% | 72% |
| 2024 | 227% | 184% | 76% | 96% | 73% | 162% | 140% | 136% | 108% | 144% | 123% | 32% |
| 2025 | 75% | 43% | 98% | 45% | 105% | 66% | 132% | 140% | 52% | 109% | 62% | 66% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q1734676) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






