
In cijfers.
226m
Hoogte
663m³/s
Gemiddeld debiet
Mei–Aug
Beste maanden
1,5GW
Waterkracht
schatting
Het water van Kaieteurwaterval, maand na maand
Hij buldert van juni tot augustus.
De volste maanden: van juni tot augustus. De dunste: van oktober tot april.
- 470 m³/sJan
- 413 m³/sFeb
- 356 m³/sMrt
- 493 m³/sApr
- 958 m³/sMei
- 1.289 m³/sJun
- 1.254 m³/sJul
- 1.047 m³/sAug
- 668 m³/sSep
- 455 m³/sOkt
- 428 m³/sNov
- 470 m³/sDec
Van ongeveer 356 m³/s in de laagste maand tot 1.289 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot augustus.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Waterval in Guyana
Kaieteurwaterval is een waterval (Guyana). Het water valt 226 m over een breedte van 113 m. Hij ligt in Nationaal park Kaieteur.
Hoe er te komen.
- Kaieteur Airport (KAI)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 1 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven GEO (Georgetown)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot augustusbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
1,5 GW
Ongeveer 663 m³/s die 226 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- evenveel als 490 grote windturbines
- genoeg voor ongeveer 367.500 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 295 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 49 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 3uitkijkpuntenJohnson's Viewpoint, Boy Scout Viewpoint, Rainbow Viewpoint
- —gemarkeerde wandelroutes
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- —picknickplekken
- —toiletten
- —infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- —campings
- —hotels en accommodaties binnen 6 km
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 29 | 29 | 30 | 30 | 27 | 26 | 26 | 27 | 28 | 29 | 29 | 29 |
| Nacht °C | 20 | 20 | 20 | 21 | 21 | 21 | 21 | 21 | 21 | 21 | 21 | 21 |
| Regen & sneeuw (mm) | 89 | 65 | 54 | 123 | 254 | 284 | 237 | 190 | 88 | 68 | 87 | 98 |
| Natte dagen | 13 | 11 | 10 | 16 | 25 | 28 | 28 | 23 | 15 | 12 | 14 | 16 |
| Zon u/dag | 5,3 | 4,8 | 5,1 | 5,1 | 4,6 | 5,4 | 6,3 | 7,3 | 7,8 | 7,2 | 6,0 | 5,0 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (412 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 33% | 11% | 93% | 44% | 61% | 131% | 85% | 142% | 83% | 56% | 195% | 70% |
| 2021 | 74% | 27% | 196% | 104% | 108% | 85% | 116% | 181% | 91% | 186% | 84% | 190% |
| 2022 | 58% | 80% | 263% | 121% | 89% | 119% | 126% | 72% | 99% | 142% | 250% | 133% |
| 2023 | 71% | 69% | 41% | 114% | 71% | 49% | 94% | 32% | 13% | 27% | 18% | 30% |
| 2024 | 15% | 12% | 17% | 51% | 104% | 93% | 80% | 59% | 22% | 39% | 12% | 39% |
| 2025 | 35% | 64% | 76% | 90% | 80% | 100% | 93% | 47% | 14% | 73% | 59% | 61% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q38120) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






