
In cijfers.
5m
Hoogte
OpenStreetMap
0,19m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Apr–Jul
Beste maanden
9kW
Waterkracht
schatting
Het water van Hurkalo, maand na maand
Hij buldert van april tot juli.
De volste maanden: van april tot juli. De dunste: december. Gemiddeld onder −4 °C (januari): de waterval kan deels bevriezen.
- 0,1 m³/sJan
- 0,2 m³/sFeb
- 0,3 m³/sMrt
- 0,3 m³/sApr
- 0,4 m³/sMei
- 0,4 m³/sJun
- 0,4 m³/sJul
- 0,3 m³/sAug
- 0,2 m³/sSep
- 0,2 m³/sOkt
- 0,1 m³/sNov
- 0,1 m³/sDec
Van ongeveer 0,08 m³/s in de laagste maand tot 0,41 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van april tot juli.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Oekraïne
Hurkalo is een waterval (Oekraïne). Het water valt 5 m over een breedte van 4 m.
Hoe er te komen.
- Skoledichtstbijzijnde plaats · 6,0 km in vogelvlucht
- Rzeszów-Jasionka Airport (RZE)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 155 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven RZE (Jasionka)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van april tot julibeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors). Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
9 kW
Ongeveer 0,19 m³/s die 5 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- genoeg voor ongeveer 2 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 112 m over 3,6 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 118 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- —uitkijkpunten
- 3gemarkeerde wandelroutes№ 5046 Корчин - Парашка, №5010 «До бункеру головного осередку пропаганди ОУН-УПА», №500 Сколе – водоспад Гуркало
- —parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 3picknickplekken
- 1toiletten
- 1infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- 2andere benoemde watervallen binnen 4 kmКрушельницький, Гуркало Мале
- —grotten
- 20campingsТурбаза "Карпати", Кемпінг Мала Річка en nog 18
- 12hotels en accommodaties binnen 6 kmДольче Віта, У Остапа, Прихисток ТТ en nog 9
- —restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Skole6,0 km in vogelvlucht
- Verkhnie Synevydne8,9 km in vogelvlucht
- Trukhaniv13 km in vogelvlucht
- Skhidnytsia18 km in vogelvlucht
- Tukhlia19 km in vogelvlucht
- Ulychne21 km in vogelvlucht
- Truskavets22 km in vogelvlucht
- Boryslav23 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -2 | 0 | 5 | 13 | 18 | 21 | 24 | 24 | 19 | 12 | 6 | 0 |
| Nacht °C | -8 | -7 | -3 | 3 | 8 | 12 | 14 | 14 | 9 | 3 | 0 | -6 |
| Regen & sneeuw (mm) | 45 | 45 | 54 | 57 | 107 | 113 | 111 | 78 | 75 | 61 | 48 | 46 |
| Natte dagen | 12 | 12 | 13 | 13 | 17 | 18 | 16 | 13 | 12 | 11 | 11 | 12 |
| Zon u/dag | 1,5 | 2,6 | 4,2 | 5,8 | 6,5 | 7,0 | 7,2 | 7,4 | 5,3 | 3,6 | 1,7 | 1,0 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 21 | 21 | 15 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 9 | 17 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (514 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 44% | 161% | 96% | 40% | 147% | 191% | 111% | 66% | 165% | 157% | 43% | 100% |
| 2021 | 121% | 162% | 132% | 117% | 96% | 86% | 129% | 128% | 71% | 18% | 73% | 226% |
| 2022 | 109% | 70% | 32% | 99% | 33% | 50% | 56% | 90% | 225% | 62% | 92% | 161% |
| 2023 | 133% | 132% | 115% | 182% | 51% | 147% | 109% | 105% | 61% | 84% | 163% | 130% |
| 2024 | 143% | 107% | 114% | 104% | 36% | 102% | 66% | 63% | 159% | 78% | 64% | 67% |
| 2025 | 70% | 29% | 118% | 139% | 92% | 26% | 132% | 56% | 104% | 70% | 105% | 47% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q4152406) · CC0 |
|---|---|
| Valhoogte | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






