
In cijfers.
0,18m³/s
Gemiddeld debiet
schatting
Mei–Aug
Beste maanden
183m
Hoogte boven zee
Het water van Hunderfossen, maand na maand
Hij buldert van mei tot juni.
De volste maanden: van mei tot juni, met het smeltwater. De dunste: van januari tot februari. Gemiddeld onder −4 °C (van december tot februari): de waterval kan deels bevriezen.
- 0,1 m³/sJan
- 0,0 m³/sFeb
- 0,1 m³/sMrt
- 0,4 m³/sApr
- 0,5 m³/sMei
- 0,4 m³/sJun
- 0,3 m³/sJul
- 0,3 m³/sAug
- 0,3 m³/sSep
- 0,2 m³/sOkt
- 0,2 m³/sNov
- 0,1 m³/sDec
Van ongeveer 0,04 m³/s in de laagste maand tot 0,52 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot augustus.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Hoe er te komen.
- Segalstad brudichtstbijzijnde plaats · 12 km in vogelvlucht
- Parkeren op 1.280 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Oslo-Gardermoen International Airport (OSL)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 120 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven OSL (Oslo)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot augustusbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 3 m over 0,5 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 58 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 6uitkijkpuntenHaugakampen en nog 5
- 2gemarkeerde wandelroutesGudbrandsdalsleden (Lillehammer-Dovre), Panoramastien
- 71parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 72picknickplekken
- 15toiletten
- 3infoborden en bezoekerscentra
- 10bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- —grotten
- 5campingsHunderfossen Camping, Langvik Camping, Odden Camping en nog 2
- 17hotels en accommodaties binnen 6 kmHunderfossen Hotell & Resort, Hunderfossen Turistsenter Cabins, Ilsetra en nog 14
- 10restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Segalstad bru12 km in vogelvlucht
- Lillehammer12 km in vogelvlucht
- Tretten12 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | -4 | -2 | 1 | 7 | 14 | 19 | 21 | 19 | 14 | 7 | 1 | -3 |
| Nacht °C | -9 | -9 | -6 | -1 | 5 | 10 | 12 | 11 | 7 | 2 | -4 | -8 |
| Regen & sneeuw (mm) | 71 | 51 | 52 | 57 | 101 | 109 | 130 | 133 | 92 | 94 | 84 | 66 |
| Natte dagen | 13 | 11 | 11 | 12 | 14 | 16 | 19 | 18 | 13 | 15 | 15 | 13 |
| Zon u/dag | 1,3 | 3,0 | 6,2 | 8,4 | 7,1 | 7,8 | 7,1 | 5,8 | 4,3 | 2,3 | 0,9 | 0,9 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 48 | 62 | 59 | 30 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1 | 10 | 21 | 33 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (183 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.


Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 94% | 117% | 132% | 68% | 38% | 130% | 115% | 52% | 110% | 183% | 119% | 214% |
| 2021 | 88% | 57% | 83% | 67% | 130% | 96% | 117% | 39% | 82% | 141% | 70% | 44% |
| 2022 | 65% | 142% | 30% | 32% | 76% | 103% | 63% | 64% | 128% | 82% | 145% | 71% |
| 2023 | 142% | 92% | 108% | 257% | 40% | 81% | 155% | 274% | 120% | 44% | 104% | 95% |
| 2024 | 89% | 175% | 218% | 110% | 65% | 142% | 178% | 139% | 164% | 112% | 50% | 94% |
| 2025 | 116% | 65% | 52% | 67% | 76% | 98% | 129% | 76% | 162% | 139% | 108% | 128% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Vergelijk met de watervallen in de buurt.
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q4591070) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.



