
In cijfers.
11m
Hoogte
200m³/s
Gemiddeld debiet
Mei–Aug
Beste maanden
22MW
Waterkracht
schatting
Het water van Huka Falls, maand na maand
Hij buldert van mei tot september.
De volste maanden: van mei tot september.
- 144 m³/sJan
- 133 m³/sFeb
- 139 m³/sMrt
- 181 m³/sApr
- 213 m³/sMei
- 250 m³/sJun
- 262 m³/sJul
- 244 m³/sAug
- 210 m³/sSep
- 188 m³/sOkt
- 146 m³/sNov
- 158 m³/sDec
Van ongeveer 133 m³/s in de laagste maand tot 262 m³/s in de hoogste. Beste maanden, met veel water en aangename dagen: van mei tot augustus.
Schatting: het verloop komt van regen, smeltwater en verdamping (NASA POWER, 1991–2020); de hoeveelheden van het riviermodel van HydroATLAS (WaterGAP, 1971–2000). Stuwdammen stroomopwaarts kunnen het echte debiet veranderen.
Nieuw-Zeeland
Huka Falls is een waterval (Nieuw-Zeeland). Het water valt 11 m over een breedte van 15 m.
Hoe er te komen.
- Taupodichtstbijzijnde plaats · 3,7 km in vogelvlucht
- Parkeren op 130 mdichtstbijzijnde in OpenStreetMap, in vogelvlucht
- Taupo Airport (TUO)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 10 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven ROT (Rotorua)Discover Cars · Affiliatelink↗
- Van mei tot augustusbeste maanden (schatting)
Plan uw bezoek
Overnachten, ontdekken en er komen
Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als u via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor u. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
Hoe groot?
Hoe groot hij echt is.
Valhoogte volgens Wikidata. Gebouwen en persoon op dezelfde schaal.
22 MW
Ongeveer 200 m³/s die 11 m vallen: het vermogen van het vallende water.
- evenveel als 7,2 grote windturbines
- genoeg voor ongeveer 5.400 huishoudens, als alles stroom werd
Vermogen van vallend water = dichtheid × zwaartekracht × debiet × hoogte. Gemiddeld debiet en hoogte zoals hierboven; een schatting.
Gezien vanuit de lucht.
8 × 8 km wolkenvrij satellietbeeld, met wat OpenStreetMap rond de waterval kent.
N
2 km
Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 8 × 8 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap contributors.
De lijn volgt de rivier zoals in OpenStreetMap; hoogtes uit het 30 m-Copernicusmodel, dat smalle vallen afvlakt — de gepubliceerde hoogte staat bovenaan.
Rond de waterval daalt de rivier 10 m over 3,5 km. Hier stroomt de rivier ongeveer 64 m onder de laagste dalrand.
Wat er rondom is.
- 14uitkijkpuntenMud Crater en nog 13
- —gemarkeerde wandelroutes
- 18parkeerplaatsen
- —zwemplekken
- 7picknickplekken
- 6toiletten
- 24infoborden en bezoekerscentra
- —bushaltes binnen 1 km
- —andere benoemde watervallen binnen 4 km
- 1grotten
- 8campingsAratiatia Freedom Camping, Taupo DeBretts Spa Resort, Lake Taupo Holiday Resort en nog 5
- 56hotels en accommodaties binnen 6 kmBella Vista Motel, YHA Taupo Finlay Jacks Backpackers, Haka Lodge Taupō en nog 53
- 3restaurants en cafés binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, tot 2 km rond de waterval (tenzij vermeld). Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht. © OpenStreetMap contributors (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Taupo3,7 km in vogelvlucht
- Acacia Bay7,7 km in vogelvlucht
Weer
Het weer, maand na maand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag °C | 24 | 24 | 22 | 18 | 14 | 11 | 10 | 11 | 13 | 16 | 18 | 21 |
| Nacht °C | 13 | 13 | 11 | 9 | 7 | 5 | 4 | 5 | 6 | 7 | 9 | 12 |
| Regen & sneeuw (mm) | 71 | 63 | 70 | 88 | 90 | 100 | 99 | 87 | 76 | 78 | 57 | 86 |
| Natte dagen | 10 | 9 | 11 | 12 | 14 | 15 | 16 | 15 | 14 | 14 | 12 | 13 |
| Zon u/dag | 8,4 | 7,4 | 6,8 | 5,6 | 4,6 | 3,9 | 4,3 | 4,8 | 5,4 | 6,4 | 7,4 | 7,3 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km, temperaturen omgerekend naar de hoogte van de waterval (346 m) met −6,5 °C per 1.000 m. Geen voorspelling.
Foto's
Door de ogen van bezoekers.
Recente jaren
Natte en droge jaren
Regen per maand als percentage van het gemiddelde 1991–2020. Een seizoen boven 100 % betekent meestal een vollere waterval.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 32% | 22% | 85% | 33% | 63% | 193% | 93% | 83% | 67% | 93% | 226% | 34% |
| 2021 | 50% | 65% | 99% | 48% | 92% | 109% | 89% | 92% | 142% | 136% | 149% | 136% |
| 2022 | 32% | 285% | 226% | 52% | 109% | 174% | 192% | 104% | 240% | 154% | 315% | 167% |
| 2023 | 303% | 312% | 95% | 70% | 233% | 139% | 81% | 60% | 229% | 82% | 213% | 128% |
| 2024 | 118% | 58% | 73% | 66% | 103% | 129% | 108% | 99% | 56% | 129% | 72% | 113% |
| 2025 | 67% | 60% | 78% | 144% | 121% | 164% | 188% | 86% | 121% | 156% | 213% | 123% |
130% natter dan normaal 70% droger dan normaal
Over deze cijfers
| Namen, hoogte, breedte, rivier | Wikidata (Q38477) · CC0 |
|---|---|
| Debiet en stroomgebied | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Reliëf, rivierprofiel, 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Paden, uitkijkpunten, parkeren | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Beelden | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit openbare data. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.






